Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » «Телефонні» шахраї активізувалися: поліцейські Шепетівщини попереджають про небезпеку

«Телефонні» шахраї активізувалися: поліцейські Шепетівщини попереджають про небезпеку

«Телефонні» шахраї активізувалися: поліцейські Шепетівщини попереджають про небезпеку

Жителі Шепетівського району систематично потрапляють на гачок аферистів. Тільки з початку року жертвами шахраїв стали 8 громадян, і це тільки ті, що звернулись до правоохоронних органів. Саме тому поліцейські Шепетівщини постійно проводять з населенням роз’яснювальну роботу щодо попередження телефонних шахрайств.

– Наразі найрозповсюдженіший вид шахрайства – телефонний. Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі (номер набирають найчастіше наздогад). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, внук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками поліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший), – розповідають у Шепетівському РУП.

Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує – жертва «на гачку». Аферисти – хороші психологи, не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і слухняно виконують поради «доброго» посередника.

– Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами. Мета одна – виманити з вас гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту, – додають в управлінні.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати наступним правилам:

  • насамперед, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів;
  • у таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору;
  • уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас;
  • спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись поліцейськими, вимагають у вас гроші за вирішення яких-небудь питань, негайно дзвоніть у поліцію.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.