Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » ТОП-5 ознак, що вашій дитині потрібні брекети

ТОП-5 ознак, що вашій дитині потрібні брекети

ТОП-5 ознак, що вашій дитині потрібні брекети

Проблеми неправильного прикусу можуть бути неочевидними і проявлятися не лише в явній асиметрії обличчя чи зміщенні зубів, але можуть і впливають на роботу внутрішніх органів, поставу та, навіть, настрій. На які “червоні прапорці” слід звернути увагу та обов’язково записатися на прийом до фахівця – розповідає ортодонтка клініки “Фенікс-Дент” Діана Костюк.

Рання діагностика – справжній медичний грааль, на думку пані Діани, адже допомагає уникнути багатьох, м’яко кажучи, неприємних наслідків.

Тож, чим раніше ми звернемо увагу на неправильний прикус у дитини і зможемо його скоригувати, тим буде краще і для стоматологічного, і для загального стану здоров’я, – пояснює Діана Костюк.

Безпосередньо неправильний прикус впливає на кровоносну та нервову системи та кишково-шлунковий тракт. Звідси найчастіші, здавалось би, непов’язані, нестоматологічні ознаки неправильного прикусу.

Ознака 1: головний біль

Постійний головний біль може бути “дзвіночком” неправильного прикусу. Діана Костюк пояснює, це працює наступним чином: через анатомічно неправильне змикання зубних дуг відбувається зміщення у щелепно-лицевих м’язах та лицьових суглобах.

Як наслідок, до мозку не надходить достатня кількість крові, нервові закінчення перетиснуті, м’язи – у постійному тонусі. Тому й болить голова.

Звідси ж і наступний маркер.

Ознака 2: викривлення постави

Неправильне положення зубів призводить до того, що зміщуються хребці у шийоному відділі. Це, своєю чергою, як ланцюгова реакція, спричиняє диспропорцію у плечовому відділі, сутулість тощо.

Неприємним бонусом є і тиск на внутрішні органи: легені, серце, адже грудна клітина теж у такому випадку деформується, – додає Діана Костюк.

Ознака 3: зміни в дикції та мовленні

Через неправильний прикус дитині важко правильно артикулювати всі букви та звуки.

На це впливають і проблеми, власне, з ротовим апаратом, положенням язика, змикання губ. Тож, дитина може нечітко вимовляти приголосні та картавити.

Ознака 4: зміни у харчовій поведінці

Також з причини неправильного прикусу можуть виникати проблеми з харчовим здоров’ям. Адже дитина може відчувати дискомфорт при вживанні їжі або ж взагалі ви відслідковуєте в неї зниження апетиту.

Ознака 5: неприємний запах з рота

Неможливість якісної домашньої гігієни через неправильний прикус сприяє розмноженню бактерій. Це супроводжується неприємним запахом. А ще впливає і на кишково-шлунковий тракт, адже через наші зуби, а відповідно і насичуючись бактеріями, проходить і їжа, і пиття, і, банально, слина. Тож, усе це потрапляє до шлунка та спричиняє, щонайменше, розлади травлення, отруєння. У гірших випадках – гастрит чи виразки.

Ці всі ознаки стосуються не лише дітей, адже проблема неправильного прикусу може виникнути й у зрілому віці. Ба більше, вона може бути “задавненою”, а тому стає більш кризовою, – наголошує Діана Костюк і радить, – незалежно від віку, не пропускайте візитів до стоматолога. Відвідувати лікаря для планового і профілактичного огляду слід щопівроку.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.