Моспатріархат в Україні був своєрідним Волдемортом, тобто його зв’язок із країною-агресоркою – росією – не можна було називати. Тепер це зміниться. Відповідне рішення прийняв Конституційний суд України. Про що йдеться – читайте у матеріалі.
Учора, 27 грудня, КСУ визнав закон, що зобов’язує УПЦ Московського патріархату змінити назву таким чином, аби вона вказувала на її приналежність росії, конституційним. Про це повідомляє пресслужба Конституційного суду України.
– Ухвалений ще у 2018 році закон, який неодноразово оскаржували, передбачає, що релігійна організація, чий центр управління знаходиться в країні, визнаній агресором, зобов’язана вказувати це у своїй назві, – пояснюють у виданні “Голос України”.
– Також цей Закон установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України у частини, з’єднання Збройних Сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених Законом, – йдеться на сайті КСУ.
Приймаючи рішення, судді врахували рішення Європейського суду з прав людини у справі Ільїн та інші проти України, де зокрема зазначено:
Сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, узяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву.