До повномасштабної війни Україна була однією із найпопулярніших країн Східної Європи для стоматологічного туризму. Приваблювали людей висока якість надаваних послуг та співмірно невисокі на це ціни.
– Не йдеться лише про столичні клініки, – каже Григорій Олійник, директор шепетівської клініки “Фенікс-Дент”, – у медичному туризмі людина обирає якість. Ми лікуємо пацієнтів з-за кордону і знаємо – Україні віддають перевагу, передусім, за професіоналізм медиків. Вартість послуг теж враховують і вона у нас, порівняно з іншими країнами, – нижча.
На цінову політику впливає рівень доходу населення країни, наприклад, у Британії, одній із найдорожчих країн, за вартістю стоматпослуг, запломбувати зуб коштує понад 200 доларів.
У США сума у чеку від дантиста коливатиметься від 400 до 31 000 доларів, в Іспанії ціни стартують від 549 доларів і сягають 12 300 доларів.
Дешевше лікуватися у Південній Кореї, де середня вартість стоматпослуг становить 3476 доларів, а в сусідній нам Польщі – 10 155 доларів.
– Для сітізенів, тобто, громадян країни, будь-де, ціни можуть бути нижчі, – пояснює Григорій Олійник, – адже діють системи страхування, державна підтримка тощо. В Україні страхова медицина ще не настільки популярна, зокрема, стосовно стоматології. Тож, ми у “Фенікс-Дент”, аби популяризувати превентивну медицину, уклали договір із Шепетівським ЦПМСД. Так, за направленням сімейного лікаря чи педіатра, огляд буде безкоштовним.