Субота, 16 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Ціни на українську соняшникову олію можуть знову зрости

Ціни на українську соняшникову олію можуть знову зрости

Ціни на українську соняшникову олію можуть знову зрости

В Україні, за прогнозами експертів у цій галузі, ціна за літр соняшникової олії восени може підскочити до 100 гривень. В першу чергу, це пов’язують з погодними умовами, які сильно впливають на формування вартості на сам соняшник. Друга причина – світовий попит та конкуренція.

Є такі поняття, як узгоджені дії або картельна змова. Якщо немає конкуренції, вам ніхто ціну знижувати не буде. Судячи з того, що у світі ціна впала на 10%, а в нас за місяць зросла на 30,5%, у нас не дуже сильно працює конкуренція. Значить, це питання Антимонопольного комітету, – коментує економіст Олег Пендзин.

Скільки коштує олія в Україні?

Ціни на соняшникову олію в Україні за рік зросли майже вдвічі. За даними Держстату, в червні цього року соняшникова олія коштувала на 80% дорожче, ніж у червні 2020 року.

Українська олія в Чехії

У Чехії соняшникова олія українського виробництва коштує близько 30 крон, що становить приблизно 35 гривень. В українських супермаркетах ціна на соняшникову олію стартує від 50 та сягає до 75 гривень.

Порівняльні ціни в Польщі та Україні

Згідно з дослідженнями, опублікованими громадською організацією «Економічний дискусійний клуб», різниця в ціні в польських і українських супермаркетах становить від 60-100%.

Популярні пости