Четвер, 6 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » У “Дії” українці зможуть накопичувати кошти на старість: у ВР зареєстрували законопроєкт

У “Дії” українці зможуть накопичувати кошти на старість: у ВР зареєстрували законопроєкт

У “Дії” українці зможуть накопичувати кошти на старість: у ВР зареєстрували законопроєкт

У п’ятницю, 2 вересня, на сайті Верховної Ради з’явилися документи до законопроєкту №7722 про добровільні особисті пенсійні накопичення. Планується, що українці зможуть самостійно відкладати на старість з 1 січня 2023 року.

За рахунок цих накопичень вони в майбутньому отримають додаткове, до їхньої традиційної пенсії із солідарної системи, джерело виплат.

Станом на жовтень 2021 року в Україні було 12,17 мільйонів працюючих при 10,9 мільйонів пенсіонерів. Цей розрив буде зменшуватися. Вже зараз Україна входить в топ-15 країн світу з найшвидшими темпами скорочення населення. ООН прогнозує зменшення чисельності українців до 2050 року на 28%. Порівняно із сьогоднішнім днем, частка пенсіонерів зросте до 32%. Це відбувається по всьому світу, але в Україні має більш швидкі темпи, – йдеться у пояснювальній записці.

Зазначається, що кількість працездатних українців скорочується, а витрати на пенсії будуть збільшуватися через ріст кількості людей похилого віку. Тому українці мають почати самі відкладати на старість.

Ця ідея не нова. В Україні з 2005 року існує система добровільного накопичувального пенсійного забезпечення. Існує 63 недержавні пенсійні фонди. Їм довірилися 888,3 тисяч осіб, отримують пенсійні виплати 88,2 тисяч осіб. Загальна вартість активів таких фондів складала 3,712 мільярди гривень, – розповідають фахівці.

Отже, щоб відкладання на старість отримало більший масштаб, в парламенті зареєстрували проєкт закону про казначейський пенсійний план.

Розмір внеску визначається кожним самостійно та є необмеженим. Кошти будуть вноситися на індивідуальний казначейський пенсійний рахунок за обраною періодичністю. Також можна буде поповнити чужий рахунок. Крім того, буде можливість вписати у заповіт тих, хто буде претендувати на кошти з такого рахунку, – йдеться у законопроєкті.

Щоб це запрацювало, в Україні створять Єдиний реєстр казначейського пенсійного плану. Для тих, хто захоче зробити внесок, буде відкритий небюджетний рахунок у казначействі. Доступ до системи буде через застосунок “Дія”.

Учасником плану може бути виключно фізична особа, яка станом на дату укладення договору не досягла 65 років. Для отримання пенсії з казначейством має бути укладений договір про виплату пенсії на визначений строк. Період виплат не може бути меншим 10 років, – додають у парламенті.

Також українці отримають право на одноразову виплату за рахунок коштів, що будуть на їх індивідуальному казначейському пенсійному рахунку. Така виплата буде в розмірі до 100% коштів. Нагляд за управлінням активами пенсійного плану буде здійснювати держава.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Далі, протягом року, уряд має знайти гроші на реалізацію плану та впорядкувати свої документи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.