Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » У “Дії” з’явиться 5 нових послуг

У “Дії” з’явиться 5 нових послуг

У “Дії” з’явиться 5 нових послуг

Користувачами застосунку “Дія” є майже 18 мільйонів українців та українок. Таку цифру у своїй колонці наводить міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він говорить, що вони у Мінцифри вже напрацьовують нові послуги, які найближчим часом будуть доступні у “Дії”. Про топ-5 із них – далі в матеріалі.

Електронне пенсійне посвідчення

Розробники: Міцифри, ПФУ (Пенсійний фонд України) та Мінсоцполітики

Одним із найбільш популярних в Україні документів є пенсійне посвідчення.

Ним користуються понад 12 млн українців. Для пенсіонерів пенсійне вважається чимось на кшталт другого паспорту, завдяки якому вони отримують виплати та пільги.

Електронне пенсійне посвідчення, пояснює Федоров, буде прирівнюватися до фізичного документу. Ним можна буде скористатися для отримання держпослуг онлайн, пред’являти в аптеці чи в громадському транспорті.

До розробки цієї послуги долучилися ПФУ та Мінсоцполітики за підтримки “Проєкту підтримки Дія”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.

– Запустити пенсійні у “Дії” було нелегко, бо існувало багато нюансів. Наприклад, для того, щоб документ підтягнувся, необхідна наявність фото. Але не всі фото були у нормальному стані та в одному місці. Тому ми разом із Пенсійним фондом України створили єдину базу, де зібрали всі необхідні світлини для того, щоб посвідчення у людей сформувалися, – кажуть організатори.

Зараз пенсійні – на етапі бета-тестування. Їх, каже Федоров, тестують двох видів – за віком та спеціальне, яке оформляють через інвалідність, втрату годувальника тощо.

Важливо, що в “Дії” відображатимуться пенсійні, видані після 2014 року. Тому, якщо у вас документ старого зразка у вигляді книжечки, його потрібно оновити.

Електронна посвідка на проживання

Розробники: Мінцифри, МВС (Міністерство внутрішніх справ) та ДМС (Державна міграційна служба)

Також в бета-тесті знаходиться один із найважливіших документів для іноземців, що живуть в Україні – посвідка на тимчасове або постійне проживання. Вони зможуть підтверджувати свою особу цифровим документом. Наприклад, при обслуговуванні в банку. Згодом через посвідку можна буде створити “Дія.Підпис” та користуватися сервісами “Дії”.

Посвідки, які відображатимуться в “Дії”, зразка, який почали видавати після 2018 року, – у вигляді пластикової картки з безконтактним носієм.

Для того, щоб вони підтягнулися, необхідно мати ідентифікаційний номер (РНОКПП).

Автоматична реєстрація ТОВ

Розробники: Мінцифри за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії

У жовтні 2020 року на порталі “Дія” ми запустили реєстрацію ТОВ із держреєстратором. За цей час послугою скористувалося близько 13 тисяч українців. Зараз працюємо над автоматичною реєстрацією ТОВ та прибираємо реєстратора з цього процесу. У липні провели бета-тест, який пройшов доволі успішно, – розповідають розробники.

Відкрити своє підприємство можна буде автоматично та миттєво. Отримати послугу реєстрації ТОВ можна буде впродовж декількох секунд.

Англомовні документи

Розробники: Мінцифри спільно з МВС, ДМС, Головним сервісним центром МВС та ДП “Інфотех”

Зараз у Мінцифри запускають бета-тестування перекладених англійською мовою закордонного паспорта, техпаспорта та водійського посвідчення в “Дії”.

– Завдяки тестуванню перевіримо, чи правильно відображаються всі поля і чи коректно працює перемикання мови. Всього за добу [станом на 22 серпня ред.] до тестування приєдналися понад 6 тисяч українців, – додають у Мінцифри.

Планують, що англомовні документи дадуть змогу понад 5,5 мільйонам українців та українок, які нині вимушено перебувають за кордоном, користуватися цифровими документами за межами України.

До речі, права та техпаспорт отримають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді.

Шеринг авто

Розробники: Мінцифри спільно з МВС, Головним сервісним центром МВС та ДП “Інфотех”

Разом із записом на бета-тест англомовних документів запустили ще й запис на тестування шерингу авто в “Дії”. Це не нова послуга в застосунку. Запустили її ще під час Diia Summit в лютому. Але на початку повномасштабної війни з міркувань безпеки реєстри з необхідними документами не працювали. Відповідно шеринг авто в “Дії” теж.

Зараз, коли реєстри відновили роботу, цю послугу повертають. Як вона працює на практиці, пояснює Федоров:

Наприклад, ви берете авто дружини. Але техпаспорт залишився вдома. Подаєте заявку на шеринг авто в “Дії”. Ваша дружина робить те ж саме – і техпаспорт з’явиться у вас в застосунку.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.