
В обласній військовій адміністрації відбулася підсумкова нарада керівного складу органів управління цивільного захисту Хмельниччини. Учасники обговорили основні досягнення у сфері цивільного захисту за 2024 рік та визначили ключові завдання на 2025-й. Підсумками засідання поділились у Хмельницькій ОВА.
Провів засідання начальник ОВА Cергій Тюрін, за участі керівництва Головного управління ДСНС в області, представників департаментів обласної адміністрації та місцевого самоврядування.
- Цьогоріч нам вдалося значно покращити рівень готовності до надзвичайних ситуацій: оновлено систему оповіщення, модернізовано укриття, проведено сотні навчань із населенням і рятувальниками. Цивільний захист – це наша спільна справа, і від ефективності цієї роботи залежить безпека кожного жителя області, – зазначив начальник ОВА Сергій Тюрін.
Директор Департаменту з питань оборонної роботи та цивільного захисту ОВА Руслан Горбатюк доповів про модернізацію системи оповіщення: в області встановлено 45 нових електронних сирен, що дозволило значно покращити швидкість і якість сповіщення населення про загрози. Також вдалося облаштувати понад 300 укриттів, більшість із яких – у закладах освіти.
У сфері підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях серед закладів освіти також було проведено близько 200 навчальних тренувань у школах та громадах. Участь у них взяли тисячі мешканців області, що сприяє підвищенню рівня обізнаності громадян у питаннях безпеки.
Про підсумки роботи ГУ ДСНС України в Хмельницькій області у 2024 році та завдання на 2025, оперативне реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію наслідків ворожих обстрілів та роботу піротехнічних підрозділів розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУ ДСНС України в області Олександр Свірчук. За його словами, впродовж року підрозділи ДСНС здійснили понад 12 тисяч виїздів, з них більше 1 500 – на ліквідацію пожеж та надзвичайних ситуацій. Завдяки злагодженій роботі рятувальників вдалося врятувати 126 життів.
Далі учасники обговорили основні напрямки роботи у 2025 році. Зокрема, для удосконалення системи оповіщення заплановано встановлення ще 30 електронних сирен. Зміцнення матеріально-технічної бази підрозділів ДСНС, що передбачає закупівлю спецтехніки для рятувальників та добровільних пожежних команд. Планується посилення роботи з громадами – створення добровільних пожежних команд у віддалених населених пунктах. Також запроваджена реалізація комплексної програми цивільного захисту та підготовка до загальнодержавної перевірки системи цивільного захисту у травні 2025 року.
- Перед нами стоять важливі виклики. В умовах воєнного стану цивільний захист – це не лише реагування на надзвичайні ситуації, а й системна робота на випередження. Маємо забезпечити ефективну взаємодію всіх структур, аби оперативно реагувати на будь-які загрози, – підсумував Сергій Тюрін.