Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » У Крупці та Новому Селі відкрили класи безпеки

У Крупці та Новому Селі відкрили класи безпеки

У Крупці та Новому Селі відкрили класи безпеки

Два нових класи безпеки для школярів відкрили у громадах Шепетівщини. Сьогодні, 25 квітня, такі навчальні простори запрацювали у Крупецькій та Сахновецькій ТГ.

Безпека мешканців краю і, особливо, дітей – пріоритет, тож ми реалізуємо у громадах нашого регіону Всеукраїнський проєкт “Клас безпеки”, – каже Віктор Матвійчук, начальник Шепетівського районного управління ДСНС України у Хмельницькій області. – Проєкт ми розпочали минулого року і вже маємо досвід двох таких класів у Нетішинській та Грицівській громадах.

У просторі “Класу безпеки” навчатимуть школярів та школярок азам домедичної допомоги, протипожежної та мінної безпеки тощо.

Клас поділений на декілька зон, – розповідає голова Сахновецької громади Олександр Шрейдер, – це – пожежна, мінна, медична, поліцейська безпекові зони. У нашій громаді ми орієнтуємося на навчання у цьому просторі учнів молодшого віку. Комплектацію “Класу безпеки” у майбутньому ми плануємо розширювати, також один із фахівців громади здобуде додатковий фах – спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.

У Крупецькій громаді профільна фахівчиня уже пройшла таке навчання. Тож, сьогодні, на відкритті, разом із поліцейським офіцером громади розповідала школярам про освітню безпеку у правовому контексті.

Також у Крупецькому ліцеї, на базі якого функціонуватиме “Клас безпеки”, працювали рятувальники, медики та представники Шепетівського осередку Червоного Хреста України, – розповідає керуюча справами Крупецької сільської ради Жанна Зубова. – Діти мали змогу не лише послухати важливу інформацію у лекційному форматі, а й спробувати практично задіяти отримані знання і були від цього у захваті.

Наші представники провели для старшокласників тренінг з надання першої домедичної допомоги. Діти навчились теоретично та закріпили практично алгоритм дій при кровотечах, як проводити серцево-легеневу реанімацію, транспортувати потерпілих. Це ті знання, які можуть врятувати життя, – каже керівниця Шепетівського осередку ЧХУ Галина Веселкова. – Тож, концепт “Класу безпеки” – хороша та правильна ініціатива. Чудово, коли дорослі об’єднуються заради безпечного майбутнього наших дітей.

У Крупецькому ліцеї на базі “Класу безпеки” проводитимуть навчання для учнів середньої ланки – 6-8 класів.

Ми віримо, що цей клас допоможе нашим учням зберегти своє здоров’я та навчить їх самостійних дій в небезпечних ситуаціях, – кажуть в адміністрації навчального закладу.

Разом із новоствореними у Крупці та Новому Селі “Класів безпеки” наразі у районі є чотири. У планах – найближчим часом відкрити ще три.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.