Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівці говорили про подолання домашнього насильства і насильства за ознакою статі

У Шепетівці говорили про подолання домашнього насильства і насильства за ознакою статі

У Шепетівці говорили про подолання домашнього насильства і насильства за ознакою статі

Міжвідомчу нараду у Шепетівській міськраді провели з ініціативи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. Говорили про шляхи подолання домашнього насильства і насильства за ознакою статі.

До діалогу долучилися представники суб’єктів із запобігання домашньому насильству:

  • відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, який міською владою уповноважений координувати зазначене питання у громаді (приймають заяви й повідомлення в каб.: 401, 420);
  • сектор дільничних офіцерів поліції відділу превенції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області (повідомлення, заяви приймають у приміщенні районного управління поліції, за тел.: 102);
  • Шепетівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (надають психологічну, правову допомогу, вивчають потреби постраждалих; звертатися за тел.: 4-16-23, каб. 1, 2, 3);
  • служба в справах дітей (звертатися за тел.: 4-03-90, каб. 408, якщо справа стосується неповнолітніх);
  • управління освіти (звертатися безпосередньо в навчальний заклад до уповноважених осіб, якщо справа стосується учнів цього закладу) тощо.

У ході наради підбили підсумки роботи за 2023 рік. Присутні зауважили, що всього за цей рік було зафіксовано 60 звернень з приводу домашнього насильства, з них 55 – від жінок. Майже всі кривдники притягнуті до адміністративної відповідальності. Стосовно 45 з них винесені термінові заборонні приписи, в результаті чого кривдники були обмежені в праві наближатися до постраждалих. Обговорювався механізм взаємодії стосовно кожного з постраждалих. Також вони можуть скористатися послугами центру надання вторинної правової допомоги (т.: 4-00-15), спеціалізованих служб, створених при Шепетівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: мобільна бригада та спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Серед ключових тем – необхідність більш активного використання засобів впливу і покарання до кривдників, зумовлених чинним законодавством.

У випадку неодноразового повторення фактів домашнього насильства кривдники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності: 

Популярні пости