Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівці тривають рейди лісів (відео)

У Шепетівці тривають рейди лісів (відео)

У Шепетівці тривають рейди лісів (відео)

Літній період в Україні характеризується підвищеною пожежною небезпекою в екосистемах. Високі температури, вітряна погода можуть роздути з жарини масштабну пожежу. Найчастіше вони у цей період стаються з причин людської недбалості.

Аби запобігти та попередити наслідки, в Україні діє система адміністративної відповідальності, а на місцях працюють рейдові групи. Рятувальники, поліціянти та лісівники займаються превентивною роботою.

Рятувальники разом з працівниками лісгоспу та поліцією кожного дня проводять патрулювання, – розповідає Вадим Терещук, провідний інспектор відділу запобігання НС Шепетівського РУ ГУ ДСНС. – Ми інформуємо людей про те, що не можна розпалювати багаття, залишати незагашене багаття, кидати недопалки на суху підстилку.

З людьми працюють у зонах рекреацій або в зонах відпочинку в лісових масивах. Цьогоріч, у період воєнного стану, відпочивати, розпалюючи вогнища, можна лише тут.

– На даний час, – каже Михайло Гаврилюк дільничний офіцер Шепетівського РУП, – у лісах та лісосмугах перебувати можна, однак, є певні обмеження. Одне із них – заїзд автотранспортом на територію лісу чи лісосмуги. А також – розпалювання багаття та спалювання сухої трави, що може призвести до значних пожеж. Громадяни, які ігнорують ці правила, притягуються до адмінвідповідальності. За таке порушення громадянам загрожує штраф від трьох до шести тисяч гривень, якщо порушив посадовець – штраф від п’ятнадцяти до двадцяти одної тисячі гривень.

Таких місць для відпочинку на території обслуговування державного підприємства “Шепетівський лісгосп” є 6. Тут можна відпочити з друзями, родиною та з дітьми. Для того, аби відпочинок був безпечним, територія спеціально обладнана, по периметру прокладені мінералізовані смуги. Лісівники розповідають, аби запобігти займанням у лісових масивах, превентивну роботу проводять не лише з людьми, а й ведуть підготовчі роботи у лісі.

Окрім бесід з населенням, також встановлюємо аншлаги та стенди на протипожежну тематику. Облаштовуються рекреаційні зони відпочинку. Також у місцях найбільшої загрози займань, а це місця поблизу населених пунктів, автодоріг чи тих самих рекреаційних зон, – пояснює Максим Михальчук, інженер охорони і захисту лісу ДП “Шепетівський лісгосп”, – влаштовуються мінералізовані смуги.

У разі виникнення пожежі у лісових масивах саме лісівники відповідають за її гасіння. Для того, аби бути ефективними у цьому, лісгосп поповнює матеріально-технічну базу, розширює авто- та мотопарк, відпрацьовує навички та уміння виявлення пожежі. На території лісництв розташовані пожежні водойми, якими користуються у разі займань. Лісівники пояснюють, на державному рівні закріпленна система штрафів, за провокування займань у лісі.

Порушення правил пожежної безпеки в лісах тягне за собою штраф на громадян у сумі від 1 530 гривень до 4 590 гривень. Для посадових осіб – від 4 590 гривень до 15 300 гривень, – додає Максим Михайлюк.

Водночас, у лісгоспі пояснюють, у своїй роботі максимально працюють на випередження. Це дозволяє зменшити кількість пожеж та вберегти екосистему.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.