Понеділок, 18 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівці відбулася Різдвяна Вігілія

У Шепетівці відбулася Різдвяна Вігілія

У Шепетівці відбулася Різдвяна Вігілія

“Сьогодні Бог став людиною, щоб кожна людина могла стати Божеством”. Цими словами у костелі Воздвиження святого Хреста у Шепетівці почалась Різдвяна вігілія в ніч з 24 на 25 грудня.

25 грудня віряни західного обряду святкують одну з найважливіших подій у християнстві – Різдво. Католицька церква Шепетівки також запалила свою зірку і привітала новонародженого Ісуса в своєму храмі.

Довгий період Адвенту і підготовки до приходу Христа закінчився за найкращими традиціями – святковою мессою, колядками у виконанні хору Adoramus, гарно вбраною шопкою та незмінним вертепом.Коротка, двадцятихвилинна вистава від францисканської молоді та дітей парафії здатна розчулити та наповнити атмосферою Різдва кожне серце. Маленькі діти так щиро вірять у різдвяне диво, що відповідальні ролі Марії та Йосипа виходять зовсім по-дорослому професійно та обіграно. Сестри-монахині, як і завжди, потурбувались про костюми, щоб кожен герой був автентичний та впізнаваний.

Карантин, звісно, вніс свої корективи. Сама месса була малолюдною. Вперше за 30 років на Різдво в храмі були вільні сидячі місця і не було натовпу, який стояв у приміщенні, в коридорчику і на території храму. Так само вперше головну прикрасу і символ різдвяної містерії – шопку з Марією, Йосипом, яслами з немовлям і візитерами – ангелами, пастухами та царями, розмістили не в стороні від вівтаря, де вона традиційно займала весь кут і перекривала повсякденні фрески, а в центрі, прямо перед вівтарем.

Настоятель костелу, отець Бернард, пояснив, що це було зроблено для того, щоб кожен, хто дивиться Вігілію дистанційно, з екранів своїх гаджетів теж мали можливість бачити інстальоване таїнство народження Богочоловіка.

Пандемія не вплинула на гостинність та братерство – долучились до свята Шепетівських католиків отець Микола Біскуп, який походить з парафії, але служить в іншому місті, і священик греко-католицької церкви Василь Боднар, який привітав парафіян чудовим віршем і запросив згодом, у січні, і до них на Різдво.

У святковій проповіді отець Бернард дав поради, як найкраще пережити Різдво і відчути духовно народження маленького Ісуса в кожному домі:

1. Зробити в кожній оселі духовний вертеп. Щоб місце для Бога знайшлося в кожній родині.

2. Побачити новонародженого Господа в своїх близьких.

3. Засвітити в собі і своєму домі духовне світло доброти. Це світло вкаже, як бути далі, куди йти, де шукати допомоги і розради і як стати місцем, де інші зможуть знайти допомогу і розраду.

4. Збиратися на Різдво разом, навколо Ісуса. Для молитви, розмови, переживання цієї подіїї у сімейному колі. 5. Бути відкритим для кожного, щоб Христос народився у серці, щоб двері для нього були відкриті.

Популярні пости