П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » У Славуті встановили двох коней з QR- кодом та одного – з глибоким змістом

У Славуті встановили двох коней з QR- кодом та одного – з глибоким змістом

У Славуті встановили двох коней з QR- кодом та одного – з глибоким змістом

Упродовж місяця темою славутських коней рясніє увесь медіасегмент Хмельниччини. Першою, котра наробила ажіотажу, стала чорно-біла пара міні-скакунів, що вітала усіх, хто заходив до місцевого виконкому.

Зараз скульптури на реставрації в зв’язку з їх пошкодженням надто палкими шанувальниками. Тим часом, у Славуті коней побільшало.

Минулого тижня на перетині вулиць Церковної та Соборності встановили кольорового коня. Він став символом «Колодару».

Як і двоє залізних (в буквальному сенсі) коней, кобила з лошам, яким знайшли місце на перехресті вулиць Ярослава Мудрого та Садової. Автором інсталяції став місцевий майстер, скульптор Артем Вольський.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

QR-код, розміщений на металевій конструкції коня, розповідає про ключові історичні об’єкти міста: Меморіальний комплекс «Поле пам’яті», міський Палац культури (у минулому – Будинок Червоної Армії, Гарнізонний Будинок офіцерів), Пам’ятний знак на місці масового знищення єврейського населення в Славуті та інші.

На зображенні може бути: 5 людей, зокрема Микола Мельничук, Анатолій Казіміров і Вячеслав Соколовський та люди стоять

Через кілька днів у місці з’явився ще один скакун. На розі вулиці Богдана Хмельницького, у маленькому сквері біля магазину, небайдужі містяни своїми силами та коштами встановили монумент аравійському скакунові. Автором став Микола Мельничук.

На зображенні може бути: Микола Мельничук, стоїть та на відкритому повітрі

Скульптура водночас є джерелом світла та несе у собі закодовані сенси, переконаний автор. Окрім відсилки до відомих аравійських скакунів зі Славути та сюрреалістичного комізму, із яким його творці декларують іронію до «заселення» Славути кіньми різних форм та кольорів, цей жеребець має свою легенду.

В центрі скверика на постаменті сидить кінь. Той самий, з дивного сну. Той самий, з фото в дисертації, той самий, матір якого була вкрадена в Аравії. Він сидить і посміхається, грива розплетена вітром, і лампочка в копиті горить яскраво-яскраво. Серед усіх присутніх лише я знаю, що ця лампочка – маяк і орієнтир для тих, хто сумнівається. І ще знаю, що одного дня містом продзвенять копита – це кінь проскаче до центру міста. І там до нього вийде старий сивий бородатий чоловік. Останній князь. І скаже своєму коневі – привіт! – йдеться у легенді авторів.

Містянам скульптура припала до смаку і коник уже став однією із культових фотозон Славути.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.