П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » У сусідньому регіоні зростає захворюваність на кашлюк: яка ситуація на Шепетівщині?

У сусідньому регіоні зростає захворюваність на кашлюк: яка ситуація на Шепетівщині?

У сусідньому регіоні зростає захворюваність на кашлюк: яка ситуація на Шепетівщині?

41 випадок кашлюку зареєстрували з початку року у сусідній Рівненській області. Про це вчора, 7 лютого, повідомила заступниця генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Олена Гашовська.

За весь 2023 рік випадків кашлюку було 139, а в 2022 – лише один.

  • Наразі фіксуємо зростання захворюваності на кашлюк. Хвороба небезпечна, насамперед, можливими ускладненнями – пневмонія, зупинка дихання, судоми. Особливо важким перебіг може бути у нещеплених дітей. Тож, звертаю увагу на важливість вакцинації, – зазначила Олена Гашовська.

Фахівці центру громаського здоров’я пояснюють: кашлюк є вкрай заразним захворюванням дихальних шляхів, викликаним бактерією.

  • Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят. Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку, рідше виникають конвульсії та ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми, зазвичай, з’являються через 7-10 днів після інфікування.

Журналісти нашого видання сконтактували з головними лікарями одних із найбільших на півночі Хмельниччини центрів ПМСД Олегом Гаврилюком та Андрієм Нечипоруком, щоб дізнатися про те, якою є ситуація у громадах Шепетівщини.

  • У нас, – каже Андрій Нечипорук, директор КП КНП “Шепетівський ЦПМСД”, – ситуація некритична. І для того, аби ми не хвилювалися за здоров’я наших дітей, раджу не нехтувати щепленнями.

Цю думку поділяє і Олег Гаврилюк, головний лікар Славутського центру ПМСД.

– У 2024 році серед пацієнтів Центру ми мали одну підозру кашлюку, вона, на щастя, не підтвердилась. Минулого року у регіоні нашого обслуговування було два випадки (мама та дитина), дитинка була щеплена, тож захворювання минуло легко, також легка форма була і в мами. Але найважливіше, звісно, це щеплення, – наголошує Гаврилюк.

Лікарі акцентують: найкращою профілактикою кашлюку є щеплення. Їх, відповідно до національного календаря щеплень, потрібно зробити чотири: у віці 2, 4, 6, 18 місяців.

  • Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. АКДП містить цілі убиті клітини збудника кашлюку, а АКаДП містить безклітинний або ацелюлярний кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця, – пояснюють у Центрі громадського здоров’я МОЗУ.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.