Середа, 29 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » У трьох селах Білогірської ТГ вводять в дію нову грошову оцінку земель

У трьох селах Білогірської ТГ вводять в дію нову грошову оцінку земель

У трьох селах Білогірської ТГ вводять в дію нову грошову оцінку земель

Відповідно до чинного законодавства, земельні активи (цільове призначення, склад ґрунту, його родючість тощо) у населених пунктах мають оцінювати кожні 5-7 років. Зараз у межах Білогірської ТГ діють нормативні грошові оцінки земель, які затверджували рішенням сільських рад у період 2011-2013 років.

Попри те, що землі щорічно індексуються, вони є далекими від реальної земельної вартості.

У зв’язку із закінченням терміну дії нормативної грошової оцінки землі населених пунктів, ТзОВ «Атлас Бізнес Груп» м. Хмельницький розроблено технічні документації з нормативної грошової оцінки земель сіл Денисівка, Данилівка, Калинівка, які затверджені рішенням 16 чергової сесії 8 скликання Білогірської селищної ради від 19 листопада 2021 року № 22-16/2021 та вступають в дію з 01.06.2022 року, – коментують у селищній раді.

Зміна земельної оцінки – підстава для перегляду розміру податку на майно (плати за землю), зокрема, земельного податку та орендної плати за землю.

У зв’язку з цим власникам та землекористувачам земельних ділянок, які розташовані на території Білогірської селищної ради сіл Денисівка, Данилівка, Калинівка в 2022 році обчислення суми плати за землю буде здійснюватися за новою нормативною грошовою оцінкою земель, – пояснюють у селищній раді.

Довідка:

Нормативна грошова оцінка земель в межах населених пунктів здійснюється для визначення розміру земельного податку, державного мита, спадкування та дарування земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського виробництва.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.