Понеділок, 22 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Ухилявся від відбування покарання громадськими роботами: домашнього кривдника з Шепетівщини арештували

Ухилявся від відбування покарання громадськими роботами: домашнього кривдника з Шепетівщини арештували

Ухилявся від відбування покарання громадськими роботами: домашнього кривдника з Шепетівщини арештували

Без змін вирок Славутського міськрайонного суду залишив Хмельницький апеляційний суд.

За вироком, жителя м. Славути визнано винним в ухиленні від відбування покарання у виді громадських робіт (частина 2 статті 389 Кримінального кодексу України). Відтак, засуджений відбуватиме покарання за ґратами: його арештували на 2 місяці 15 днів.

Минулого липня чоловіка судили за домашнє насильство (стаття 126-1 Кримінального кодексу України). Тоді місцевий суд призначив славутчанину покарання у виді 200 годин громадських робіт, яке чоловік мав відбувати на КП «Славута Сервіс» з 14 вересня 2022 року.

Графіки виходу на роботу чоловік підписував три місяці поспіль, утім приходив на комунальне підприємство лише кілька разів. Зрештою отримав письмове попередження за невихід на громадські роботи без документально підтвердженої поважної причини. Також йому роз’яснили, що матеріали справи направлять поліції для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності. Він зобов’язався приступити до громадських робіт з 7 грудня.

Але додаткових графіків виходу на роботу з грудня 2022 року по квітень 2023 року чоловік не виконав, відпрацювавши лише 58 із присуджених 200 годин. У суді чоловіка визнали винним в ухиленні від відбування покарання у виді громадських робіт й призначили арешт.

На думку захисника засудженого, такий вид покарання занадто суворий, позаяк він – особа з інвалідністю та має на утриманні малолітню дитину. Тому просив змінити вирок місцевого суду й призначити йому штраф.

Покарання, призначене місцевим судом, колегія суддів ХАС, врахувавши всі обставини, у тому числі зазначені в апеляційній скарзі, вважає справедливим.

Наявність в обвинуваченого неповнолітньої дитини, яка проживає разом з матір`ю, не є визначальним для зміни обраного виду покарання, оскільки обставини провадження враховуються в їх сукупності, – зауважив апеляційний суд.

Популярні пости