
Тепер теоретичний іспит для отримання водійського посвідчення здаватимуть в оновленому форматі. Про зміну першого розділу тестів повідомили у сервісному центрі. Деталі – в тексті.
Розділ, пояснюють, оновили, бо він повністю не охоплював часто вживані та звичні водіям і пішоходам терміни. Кількість тестових питань у першому розділі збільшилась – тепер їх 79. Раніше питань було 38.
Оскільки кількість збільшилась, то дехто може подумати, що це ускладнення. Але навпаки, тестові запитання тепер сформульовані простіше. Зокрема в питаннях першого розділу з’явились тести на перевірку знань таких простих термінів як: «тротуар», «узбіччя», «велосипедна смуга», «велосипедна доріжка», «шляхопровід», «естакада», «розподільна смуга» тощо.
Деякі зміни – технічні.
Наприклад, у тексті Правил дорожнього руху тепер замість «працівник поліції» і, відповідно, у тексті екзаменаційних білетів теж тепер вживається «поліцейський», замість «інвалід» — «водій з інвалідністю».
Змінили і вигляд розподільного знаку «водій з інвалідністю», уніфікувавши його із дорожніми знаками у Європейському Союзі.
З цими змінами Правил дорожнього руху можна ознайомитись в Постанові КМУ №1376.
Серед оновлень і алгоритм відображення варіантів відповідей в екзаменаційних білетах – порядок відповідей буде рандомним.
Тобто з урахуванням рандомного вибору послідовності варіантів відповідей до тестових питань. Це означає, що завчити комбінації правильних відповідей типу «1 — а)», «2 — в)» не вийде, бо ніхто не може спрогнозувати їх відображення на екрані у певного кандидата у водії.
Без змін лишились правила складання самого іспиту в сервісному центрі МВС.
Теоретичний іспит зі знань Правил дорожнього руху в сервісному центрі МВС, як і раніше, містить 20 запитань, на нього у кожного кандидата є 20 хв на відповіді та можна припуститись не більше двох помилок.
Розподіл питань буде таким:
- 10 — про правила дорожнього руху;
- 4 — з основ безпеки руху;
- 4 — про будову та експлуатацію транспортного засобу відповідної категорії;
- 2 — про надання першої домедичної допомоги.