Неділя, 14 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » В Україні вводять в обіг монету, присвячену видатному філософу

В Україні вводять в обіг монету, присвячену видатному філософу

В Україні вводять в обіг монету, присвячену видатному філософу

Здогадались за фото чим особлива ця монета та кому вона присвячена? Так, це ілюстрація до “Саду божественних пісень” Григорія Сковороди. Саме його 300-й річниці Національний банк України присвячує нову срібну пам’ятну монету. Її номінал – 20 гривень.

Таких монет виготовлять тиражем 2 тис. 500 штук.

На аверсі монети розміщено: символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, всі вони наповнені, тому рівні. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…»).

Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень». На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – «світ ловив мене та не спіймав».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.