Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Вакцинація дітей від COVID-19: МОЗ дозволило проводити щеплення з 12 років

Вакцинація дітей від COVID-19: МОЗ дозволило проводити щеплення з 12 років

Вакцинація дітей від COVID-19: МОЗ дозволило проводити щеплення з 12 років

Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення дозволити вакцинацію дітей у віці від 12 до 17 років від коронавірусу з використанням вакцини виробництва Pfizer/ BioNTech. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОЗ.

У своєму наказі МОЗ посилається на висновки Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), яка розглядала доцільність антикоронавірусної вакцинації дітей у зазначеному віковому діапазоні.

Група дійшла висновку, що попри незавершеність процесу клінічних випробувань різних антикоронавірусних вакцин на предмет їх застосування для вакцинації дітей, вакцинація може бути проведена за наявності відповідних віку щеплень з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації. При цьому, дітей старше 12 років віднесли до пріоритетної групи вакцинації, – зазначає Міністерство охорони здоров’я.

Протипоказано застосування вакцини виключно при серйозній алергічній реакції на один з її компонентів.

Для вакцинації дітей використовується схема введення двох доз з інтервалом у 21-28 днів. Мінімально допустимим інтервалом між щепленням від коронавірусу та іншим щепленням є 14 днів. Вакцини проти коронавірусу можна вводити одночасно з інактивованою вакциною проти грипу.

Зазначимо, що в Україні наразі спостерігаються найвищі показники заражень коронавірусом серед дітей, які були зафіксовані за весь час пандемії. Крім цього, кількість COVID-госпіталізацій серед неповнолітніх наближається до рекордного показника.

Популярні пости