Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Вакцинація від COVID-19: як щеплюватимуться подоляни

Вакцинація від COVID-19: як щеплюватимуться подоляни

Вакцинація від COVID-19: як щеплюватимуться подоляни

Зараз на Хмельниччині готуються до процесу “імунізації”. В закладах охорони здоров’я вже визначили відповідальних та їх функції, а також затвердили склад мобільних бригад, яких в області буде 26. Про це заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська розповіла на брифінгу 1 лютого.

У регіоні, як і в Україні в цілому, планують дотримуватись принципів, за якими вакцинуватимуть у ЄС.

– Вакцинація від COVID-19 буде проводитися за послідовними етапами з пріоритетом груп ризику, до яких віднесені медики, військові, особи старшого віку, – прокоментувала Тетяна Косовська.

Тетяна Косовська

Як йшлось у Державній “Дорожній карті”, вакцинуватимуть подолян у 5 етапів:

  1. Першою чергою вакцинація буде доступна для персоналу медзакладів (таких у регіоні 23), які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19 , персоналу та підопічним, що перебувають у закладах соціального захисту. Медикам, військовослужбовцям ЗСУ та тим, хто перебуває у зоні ООС. Передбачають, що мобільні бригади зможуть вакцинувати близько 100 людей на добу. У планах завершити перший етап за 3 місяці.
  2. Вакцинація медиків, соцпрацівників та людей віком від 80 років. Вакцинуватимуть охочих не лише мобільні бригади, а й працівники стаціонарних пунктів.
  3. Працівники освіти, силових структур (ДСНС, СБУ, ЗСУ, МВС). Люди віком 65-79 років.
  4. Люди віком 60-64 та 18-59, які є у групах ризику до захворювання на коронавірус. Також ті, хто перебуває чи працює у місцях обмеження волі, ізоляторах тощо і люди, що мешкають на тимчасово окупованих територіях.
  5. Інші категорї наслення.

Вакцинацію проводитимуть добровільно та безкоштовно. Чітко визначеної вакцини немає.

Наразі розглядається можливість поставки в Україну декількох видів вакцин, зокрема Pfizer та AstraZeneca. В жодному разі не розглядається питання закупівлі вакцини російського виробництва.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.