Середа, 22 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Валентина Савчук: сучасні методи обстеження та нове обладнання у клініко-діагностичній лабораторії Шепетівської лікарні

Валентина Савчук: сучасні методи обстеження та нове обладнання у клініко-діагностичній лабораторії Шепетівської лікарні

Валентина Савчук: сучасні методи обстеження та нове обладнання у клініко-діагностичній лабораторії Шепетівської лікарні

Лабораторні дослідження є одними із необхідних та найбільш інформаційних етапів обстеження пацієнтів, адже вони дозволяють виявити патологічні зміни на клітинному і молекулярному рівнях. На основі цих досліджень лікар будує тактику профілактики, скринінгу, постановки діагнозу і лікування хвороби. Саме тому на базі КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» велика увага приділяється систематичному оновленню медобладнання та підвищенняю якості лабораторних досліджень.

У 2021 році для клініко-діагностичної лабораторії було придбано біохімічний автоматичний аналізатор, імунофлуоресцентний аналізатор, гемокоагулометр та інше обладнання для проведення планових лабораторних досліджень, – розповідає Валентина Савчук, директорка КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня».                     

Для ургентної діагностики придбали гематологічний аналізатор, біохімічний напівавтоматичний аналізатор сечі, що підвищує якість та розширює спектр показників, які досліджуються, а також дає можливість зменшити час виконання досліджень, які проводяться цілодобово.

За минулий рік розширився й спектр лабораторних досліджень за рахунок визначення Д-димерів, тромбінового часу, прокальцитоніну, газів крові, антигену коронавірусу та деяких інших. Усього за минулий рік здійснено 1 056 794 аналізів, з них амбулаторно – 513 517.

Також протягом останніх років проведено капітальний ремонт у клініко-діагностичній лабораторії, адже вкрай необхідно створити умови, які відповідали б санітарно-гігієнічним вимогам, дозволили провести відповідну акредитацію лабораторії, збільшити спектр лабораторних досліджень, що має величезне діагностичне значення, – додає Валентина Миколаївна.

Клініко-діагностична лабораторія Шепетівської багатопрофільної лікарні знаходиться на другому поверсі корпусу поліклініки.

– Тут працюють висококваліфіковані фахівці, які володіють знаннями, досвідом проведення досліджень та інтерпретації результатів. Регулярно проходять й курси підвищення кваліфікації, – зазначає директорка закладу.

На сьогоднішній день лабораторія оснащена всім необхідним сучасним обладнанням, що дозволяє виконувати широкий спектр досліджень, забезпечуючи високу точність і надійність результатів.

У структурі лабораторії працюють гематологічний, загально-клінічний, біохімічний, серологічний відділи. Є також відділення ІФА, бактеріологічне відділення, лабораторія для проведення ургентних лабораторних досліджень, – коментує Валентина Савчук.

Варто зазначити, що в лабораторії регулярно проводиться внутрішньолабораторний контроль якості, а також КДЛ бере участь в міжлабораторному обласному контролі якості, де має високі показники.

– На сьогодні за направленням сімейного лікаря у нашому закладі можна безкоштовно здати загальний аналіз крові, сечі, кров на вміст глюкози, холестерин. Для того, щоб безкоштовно здати інші аналізи, потрібно отримати електронне направлення від вузького спеціаліста КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», – зазначає Валентина Миколаївна.

На завершення директорка закладу додала, що виявляти захворювання необхідно на ранніх стадіях, адже це сприяє швидкому одужанню та недопущенню ускладнень.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.