Вівторок, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Василь Боднар: про «духовну оборону» на війні

Василь Боднар: про «духовну оборону» на війні

Василь Боднар: про «духовну оборону» на війні

З нагоди Дня військового капелана, який відзначають 25 жовтня, у Музеї пропаганди відбулася зустріч учнів Шепетівського професійного ліцею з військовим капеланом Шепетівського зенітно-ракетного полку ПвК «Захід» Василем Боднарем. Під час зустрічі розповідали надихаючі історії про наших Героїв та їх мужність, силу та віру в перемогу, діяльність капеланів та їх роль під час війни.

Озброєні словом Божим і вірою, військові капелани тримають дуже важливу оборону — духовну, а у війні найперше, як кажуть, перемагає дух. Також військові духівники допомагають Воїнам долати страх і гнів у серці, полегшують біль втрат, вселяють у них віру та надію.

Потреба у військових капеланах зросла з початку російсько-української війни у 2014 році, коли розпочалися бойові дії на Донбасі. Оскільки на захист країни стали звичайні українці, без військового досвіду та підготовки, перші бої, втрати побратимів та обстріли негативно вплинули на морально-психологічний стан військовослужбовців, – розповідає Василь Боднар.

Військові священики, розуміючи, що вони необхідні бійцям, почали їздити на передову, зокрема і до власних парафіян, що стали на захист України.

– Свій перший виїзд на фронт здійснив у 2016 році. Крім духовної служби, читання молитов і проповідей у зонах бойових дій, говорили з бійцями про їхні емоції, досвід, роботу. Адже зрозуміти людину, яка знає, що таке війна, вміти вислухати годинні розповіді, підтримати – один з головних напрямів служіння військових капеланів, – додає Василь Боднар.

Військовий капелан також розповів про свій досвід хрещення в окопі, цікаві історії з передової. Крім власних обов’язків, пов’язаних зі специфікою роботи, капелан також всебічно допомагає нашим бійцям і в тилу: волонтерською діяльністю, підтримкою родин і дітей військовослужбовців, участю у реабілітаційних процесах поранених.

– Сьогодні війна стосується кожної української родини – у когось батько захищає нашу державу, у когось – син, брат, дочка…ніхто не залишається осторонь. Кожен вже доклав максимум зусиль та навіть більше, аби наші Захисники були одягнені, ситі та мали необхідне військове обладнання. Саме тому наразі звертаємося за допомогою до друзів з-за кордону, підприємців, аби й надалі допомагати військовим, – додає військовий капелан.

Нагадаємо, що Василь Боднар має відзнаку від командувача об’єднаних сил — нагрудний знак «Козацький хрест» ІІ ступеня.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.