Вівторок, 23 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Вербна неділя 2023: традиції та звичаї

Вербна неділя 2023: традиції та звичаї

Вербна неділя 2023: традиції та звичаї

Незабаром християни відзначатимуть Вербну неділю – у шосту неділю Великого посту і останню неділю перед Великоднем. Великдень у 2023-му році у православних вірян настане 16 квітня, а Вербна неділя – 9 квітня.

У цю дату відзначається Вхід Господній в Єрусалим – подія з життя Ісуса Христа, коли він верхи на віслюку в’їхав у священне місто. Жителі Єрусалиму зустрічали Ісуса вигуком “Осанна”, а на його шляху кидали пальмові гілки.

Свято Входу Господнього в Єрусалим відзначається всіма християнами, а його символом є пальмова гілка. В Україні пальми не ростуть, тому їх замінила верба. Це дерево розквітає навесні одним з перших, а також наділяється цілющими властивостями.

У цей день віряни відвідують богослужіння в храмі і освячують гілки верби. Гілочки несуть додому і ставлять у вазу – вони вважаються потужним оберегом від усього поганого. Їх залишають вдома, поки верба не засохне. За традицією, освяченими гілочками жартома злегка б’ють один одного, примовляючи: “Не я б’ю – верба б’є, за тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!”.

Також гілочками злегка “ляскають” хворих дітей. Християни вірять, що такий ритуал обов’язково допоможе дитині швидше одужати.

У Вербну неділю не можна їсти м’ясо, яйця і молочні продукти, оскільки ще триває Великий піст. Однак, на честь свята дозволяється невелике послаблення – можна їсти рибу.

Також в цей день не варто займатися важкою фізичною працею, працювати на городі і в саду. Присвятіть свято відпочинку і богослужінню.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.