Вівторок, 14 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт про будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС

Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт про будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС

Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт про будівництво енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС

Верховна Рада України зняла з розгляду законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у телеграмі.

  • Уже зняли. Голосів немає, – написав він, уточнивши, що законопроєкт стояв першим у порядку денному сьогоднішнього засідання для прийняття за основу.

Як повідомлялося, законопроєкт про будівництво ХАЕС-3 і ХАЕС-4 зареєстровано урядом під №11146 у квітні 2024 року. 17 червня енергокомітет Верховної Ради підтримав його для ухвалення за основу. Кількома днями пізніше спікер українського парламенту Руслан Стефанчук заявив, що у Верховній Раді близькі до консенсусу щодо цього законопроєкту.

Перед цим, 18 червня, законопроєкт також було знято з розгляду в залі. Член парламентського енергокомітету Андрій Жупанин, який категорично виступив проти документа, тоді припустив, що Рада врахувала резонанс, що виник навколо цього документа, і в ній немає голосів для його підтримки.

Сам нардеп назвав його таким, що шкодить інтересам держави з огляду, зокрема, на купівлю двох ядерних реакторів виробництва “Росатома” з недобудованої АЕС “Белене” в Болгарії.

Він також висловився за необхідність термінового розвитку децентралізованої енергосистеми, а не реалізацію проєктів “гігантоблоків” на віддалену перспективу.

Позицію Жупанина у фейсбуці публічно підтримали, зокрема, голова Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха, ексголова ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) Сергій Макогон, керуючий партнер консалтингової компанії Imepower Юрій Кубрушко, який працює, зокрема, у сфері “зеленої” енергетики.

У липні 2023 року парламент Болгарії делегував міністру енергетики країни провести переговори з главою Міненерго України про можливість продажу Києву устаткування, що призначалося для АЕС “Белене”. Болгарія від реалізації цього проєкту відмовилася 2012 року. Без закону про будівництво ХАЕС таку угоду укласти неможливо.

Популярні пости