Понеділок, 22 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Відтепер в Україні не буде такого поняття, як “селище міського типу”

Відтепер в Україні не буде такого поняття, як “селище міського типу”

Відтепер в Україні не буде такого поняття, як “селище міського типу”

В Україні більше не буде селищ міського типу. Тепер усі населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста. Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, посилаючись на відповідний закон.

Після майже трьох місяців затримки в ОП, все ж таки Президент підписав закон №8263 “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України, – написав Железняк.

Законопроєкт пропонує прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо.

Усі населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста. Міста, які не відповідатимуть цьому визначенню, не планують знижувати у статусі, – йдеться у документі.

Населені пункти, де є садибна забудова та чисельність населення понад 5 тисяч жителів, будуть просто селищами. Ініціатива також скасовує поняття “селище міського типу” (смт). Замість нього запроваджується нове поняття – “поселення”. Інші населені пункти, що існують в Україні, будуть у статусі села.

Популярні пости