Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Віктор Сапожнік: професійно про роботу ДП «Славутський лісгосп»

Віктор Сапожнік: професійно про роботу ДП «Славутський лісгосп»

Віктор Сапожнік: професійно про роботу ДП «Славутський лісгосп»

Туди, де немає дерев, рано чи пізно приходить пустеля, говорить народна мудрість. Щоб цього не сталося та ліс повноцінно і вчасно відновлювався, працюють лісівники, які створюють, вирощують, оберігають ліси, роблять усе можливе, щоб зелена екосистема нашого краю була гармонійною. Зокрема потужні зусилля у справу роблять працівники державного підприємства «Славутське лісове господарство». Очолює лісгосп Сапожнік Віктор Вікторович, який працює в лісовій галузі вже понад 38 років.

Сьогодні роботу з лісовідтворення та раціонального лісокористування проводять лісівники всіх 18 лісництв, які входять до складу лісгоспу. Стабільно й безперебійно діють нижній склад, куди надходить і звідки відвантажується лісопродукція, ремонтно-механічних цех, розсадник, – розповідає Віктор Сапожнік. – Виконуючи виробничі завдання як державне підприємство, ми дбаємо про ліс, як про одне з головних багатств, яке треба примножувати і розвивати.

Директор лісгоспу розповідає, що всі 108 працівників підприємства – це досвідчені спеціалісти, які відповідально і творчо ставляться до виконання своїх професійних обов’язків, досконало знають специфіку своєї роботи і головне – всім серцем віддані лісовій справі, за що їм щиро вдячний.

Високий професіоналізм, відповідальність, патріотизм – всі ці риси об’єднують наш колектив, організовують на вирішення багатьох завдань, пов’язаних сьогодні, передусім, із збереженням і розвитком лісів у досить непростих кліматичних умовах. Надмірна спека, посухи, суттєве зниження ґрунтових вод, яке особливо позначається на кореневій системі дорослих сосен, – усе це, звичайно ж, впливає на лісові дерева не кращим чином. Наше ж завдання – в цілому посилити опірність лісу. Тому зараз ми почали практикувати змішану посадку: між дорослими деревами – сіянці, які таким чином отримують більше затінку і вологи, – зазначає директор Славутського лісгоспу.

Щороку працівники лісгоспу проводять посадки молодого лісу. Це – досить трудомістка праця. У лісівників вона легкою взагалі не буває, адже на це впливає безліч факторів, у тому числі, погодних. Зокрема в 2021 році створено лісових культур на площі 141.2 га, в тому числі, лісорозведення 4,4 га. Висаджено 622 тис. шт. сіянців та доповнено лісових культур на площі 264 га. Проведено обробіток ґрунту під лісові культури на площі 121.2 га. Вирощено 1 млн 145 тис. шт. сіянців, в тому числі 552 тис. шт. із закритою кореневою системою.

– Також успішно пройшла акція «Створюємо ліси разом», в якій взяли участь керівництво району, представники громадськості, освітяни та  молодь. Особливо ж відзначилися учні Славутської гімназії №4,  які висадили разом із лісівниками п’ять тисяч сіянців сосни звичайної. Понад півтори тисячі сіянців висадив й педагогічний колектив Крупецькго ліцею. Діти добре розуміють важливість лісів у нашому житті, необхідність їх збереження та примноження, – розповідає Віктор Сапожнік.

У Славутському лісгоспі в своїх лісових розсадниках вирощено близько півтора мільйони сіянців хвойних порід, бо дбають про майбутнє лісів та їх відтворення. Крім того, Славутський лісгосп першим в Україні відкрив сучасну автоматизовану лінію вирощування сіянців із закритою кореневою системою, яка зараз постачає високоякісний посадковий матеріал і для інших лісгоспів Хмельницької області.

– Відбувається постійне спостереження та догляд за садивним матеріалом, який знаходиться на полях дорощування. Постійно контролюється вологість ґрунту в касетах, проводиться позакореневе підживлення рослин водорозчинним комплексним добривом зі збалансованим співвідношенням макро- та мікроелементів. Також сіянці обробляються фунгіцидом для знищення інфекцій та грибків задля створення захисної зони навколо паростків, – додають у лісгоспі.

Крім вирощування саджанців, у господарстві також заготовляють лісове насіння, до якого долучають усіх охочих, зокрема, учнів шкіл. Адже відтворення лісу повинне бути безперестанним і це головний напрямок діяльності кожного державного лісгоспу.

– Так, ми рубаємо стиглі й перестиглі, хворі дерева та реалізуємо необроблену деревину через аукціон. Але кожна ділянка зрубів у нас відразу ж заліснюється. Лісу мусить бути багато: і для сьогоднішнього, і для майбутніх поколінь. Ліс – народне надбання і ми, працівники державних лісгоспів, несемо за його збереження і розвиток неабияку відповідальність, – зазначив Віктор Вікторович.

Ліси сьогодні відкриті для всіх. Вони виконують важливі соціальні функції, в тому числі, й в питанні працевлаштування, забезпечення населення паливом через лісгоспи, для ветеранів, воїнів АТО та ООС, людей з інвалідністю – за пільговими цінами. Крім того, лісова галузь є однією з найпотужніших бюджетоутворюючих структур України.

Наш лісгосп лише минулого року сплатив 45 мільйонів гривень податків. З них до Державного бюджету – 26 мільйонів гривень, до місцевого – 14 мільйонів гривень, до фонду соціального страхування – 5 мільйонів гривень, – додає Віктор Сапожнік.

Крім того, керівник зауважив, що робота в лісі, безумовно, – надзвичайно важка.

– Але й радісна, бо бачимо, як розвиваються посаджені нами сіянці, відроджується і розцвітає навесні природа, милують око впорядковані нами ліси, а людям подобаються створені нашими працівниками рекреаційні пункти. Взагалі, все, чого торкаються руки й серця лісівників, розвивається, продовжується в майбутнє. А значить, що і ми, лісівники, добре виконуємо своє професійне призначення – робимо цей світ кращим для теперішнього і наступних поколінь, – підкреслює директор.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.