Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Військово-Морські сили ЗСУ отримають  перший Корвет “Ada” з “турецьким серцем”

Військово-Морські сили ЗСУ отримають  перший Корвет “Ada” з “турецьким серцем”

Військово-Морські сили ЗСУ отримають  перший Корвет “Ada” з “турецьким серцем”

Напередодні у Туреччині спустили на воду перший корвет класу “Ada” для Військово-Морських сил Збройних Сил України, названий на честь гетьмана Івана Мазепи. У церемонії взяли участь командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа та перша леді Олена Зеленська.

У Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні і водночас матиме турецьке серце. Протичовновий корвет типу “Ada” “Гетьман Іван Мазепа”. Це ім’я вибрав для нього президент України ще в 2021 році, коли розпочиналося будівництво. Буде першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України, – зазначила Олена Зеленська.

Відзначимо, що Корвети “Ada” мають повну водотоннажність понад 2400 тонн. Максимальна швидкість – 29 вузлів, а дальність плавання – 3500 миль. Екіпаж – 106 осіб. На корветах встановлено вісім протикорабельних ракет Гарпун, торпедні апарати для 324 мм Mk.32 або Mk.46, система захисту від торпед, артилерійська установка 76-мм “Oto Melara Super Rapid”, а також зенітно-ракетне озброєння у вигляді RIM 116 ПУ Mk 49 RAM.

Корвети “Ada” оснащені сучасною системою бойового керування, навігацією, гідролокатором та системою РЕБ. На таких кораблях є ангар для вертольота чи безпілотних комплексів. Також передбачено палубний майданчик для вильоту та посадки літальних апаратів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.