В Україні є безліч мальовничих локацій, які не залишать вас байдужими. Куди поїхати на літній вікенд — розповідаємо.
Водоспад Бурбун, село Лисець
Природна перлина ховається у затишному куточку каньйону річки Бобрівка. П’ятиметровий водоспад спадає у невелике озеро з прозорою бірюзовою водою. З усіх сторін він оточений скелями, які вкривають мохи та папороті. Температура води тут завжди низька, навіть у спекотні літні дні. Це зумовлено особливим складом порід, з яких сформувалася ущелина.
Якщо раніше про це затишне місце знали лише місцеві жителі, то сьогодні водограй став туристичною меккою. Мандрівники з усієї країни приїжджають сюди, щоб відчути єднання з природою та насолодитися незабутніми пейзажами.
Найкращий час для відпочинку – у будні дні, коли найменше натовпу. Поруч з локацією облаштували лавки зі столиками. А біля самої водойми обладнали зону з пірсами та тарзанкою. Вище за течією знаходиться галявина для кемпінгу, а неподалік — джерело з кришталево чистою водою.
Малієвецький водоспад
Колись тут проживали давньоруські племена. Згодом у XII столітті ці землі перейшли у власність відомого польського роду Орловських. Родина тут побудувала палац та облаштувала парк. Існує легенда, що тут заховані скарби заможних володарів. А вночі можна почути тихі голоси, які ведуть до схованок із золотом та дорогоцінностями.
Штучний водограй розташовується на скелі заввишки 18 метрів. Він вважається найвищим у Поділлі. Також тут є печера, де колись існував стародавній ранньо-словʼянський монастир. Шириться думка, що у цьому підземеллі ховався від переслідувань знаменитий отаман Устим Кармалюк.
Голубі озера, село Стригани
Водойми утворилися на місці колишніх кар’єрів. Вони славляться чистою прозорою водою та мальовничими берегами. Узбережжя оточені сосновим лісом, серед якого трапляються берези. Тут ростуть різноманітні ягоди та рідкісні рослини: росичка круглолиста, плаун колючий, чорниці, лохина тощо. А ще тут водяться щука, карась, окунь, короп, раки та мешкають дикі качки й лебеді.
Як дістатися? З Хмельницького подорож автомобілем триватиме понад 2 години. Також туди курсують приміські автобуси.
Бакота, село Колодіївка
Перша письмова згадка про затоплене поселення датується 1024 роком. Проте археологічні дослідження вказують, що люди населяли ці землі задовго до того. Однойменна затока входить до Національного природного парку “Подільські Товтри”.
Радимо спробувати SUP-серфінг, прогулянки катером, катамараном чи яхтою. А ще це чудове місце для практикування дайвінгу. Також рекомендуємо здійснити політ на параплані. З висоти відкриється неймовірний краєвид на водойму. Туристи часто приїжджають сюди на декілька днів із наметами. Особливість цієї місцевості — казкові заходи сонця.
Білогірський пляж
Тут відносно пологий вхід у воду. Але майте на увазі, що берег та дно переважно кам’янисті.
Якщо матимете більше часу, обов’язково відвідайте Кам’янець-Подільську фортецю. У XX столітті споруда брала участь у двох Світових війнах, а саме місто проголошували столицею УНР.
До речі, локація не раз ставала знімальним майданчиком для кінокартин. Тут зафільмовували кадри зі стрічок “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Богдан-Зиновій Хмельницький” та “Дума про Тараса Бульбу”.
Як дістатися? Найкращий спосіб — власний автомобіль або організована екскурсія. Від Хмельницького туди також регулярно курсують автобуси. Якщо їдете на авто, доведеться залишити його на спеціальній стоянці, а далі пройтися пішки.
Україна зачаровує своїми природними дивами. Кличте друзів та відправляйтеся на бажаний відпочинок.