Середа, 4 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » «VSD»: правда та фейки про лікування брекет-системами

«VSD»: правда та фейки про лікування брекет-системами

«VSD»: правда та фейки про лікування брекет-системами

Наразі брекет-системи набувають популярності досить швидкими темпами. Адже це ефективний спосіб виправити кривизну зубів і дефект прикусу, що спричиняють не тільки психологічний дискомфорт, а й шкоду здоров‘ю. Однак, багато людей не наважуються на встановлення брекетів через значну кількість міфів та побоювань: начебто брекети псують зуби, від них болить голова, з ними нестерпно важко живеться і взагалі їх ставлять виключно дітям і підліткам.

Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» поспілкувалися з провідним лікарем-ортодонтом стоматологічного кабінету «VSD» Трояном Олегом Ігоровичем, аби дізнатися про всі «тонкощі» життя з брекет-системами та розвіяти побоювання та міфи, які зупиняють людей на шляху до омріяної посмішки.

Неправильний прикус – це не просто косметичний дефект, а потенційна загроза для організму. Нерівномірний розподіл жувального навантаження призводить до руйнування емалі, розхитування і втрати зубів, запалення ясен. У майбутньому це може обернутися цілим “букетом” захворювань, починаючи від карієсу і пульпіту і закінчуючи гінгівітом і пародонтитом, – розповідає лікар-ортодонт Олег Троян.

Початок лікування
У процесі лікування

Інші можливі неприємності — лицьова асиметрія і тріск суглоба при розмові або під час прийому їжі. В окремих випадках, коли одна із щелеп сильно виступає вперед, порушується зчеплення зубів. Через це звичайний прийом їжі перетворюється в тортури, тому що їжу неможливо ні відкусити, ні пережувати. Саме тому Олег Ігорович радить своїм пацієнтам не відкладати «на потім» проблеми ротової порожнини, а йти до лікарів та вирішувати їх.

Чи руйнують брекети зубну емаль? Звичайно, що ні. Якщо пацієнт обрав фахового ортодонта і ретельно стежить за гігієною ротової порожнини, то ніяких негативних наслідків від носіння брекетів він не матиме, – зазначає лікар-ортодонт.

Також Олег Троян наголошує, що догляд за металевими брекетами дійсно має бути належним та включати використання спеціальної зубної щітки, йоржиків, іригаторів. Останній – це пристрій, який створює потужний потік водяного струменя, який вибиває весь наліт з міжзубних проміжків. Ці всі елементи є доступними для придбання.

У нашому стоматологічному кабінеті ми дуже ретельно стежимо за гігієною ротової порожнини наших пацієнтів. Крім того, у нас є лікар-парадонтолог, який допомагає та навчає правильному догляду за брекетами та й зубами взагалі. Якщо ж ми помітили якісь відхилення, парадонтолог одразу все коригує, – наголошує ортодонт.

У суспільстві також є поширений міф, що при знятті брекетів сколюється емаль. Олег Ігорович наголошує, що це неправда. Після зняття брекетів емаль зубів в повному порядку. Брекети кріпляться на спеціальний клей і при знятті частина клею залишається на поверхні зуба. Ці залишки легко знімаються, також поверхня зуба полірується.

Зуби хитаються і випадають? Рухливість зубів при лікуванні дійсно посилюється – це природно, адже зубам довелося добряче посунутися, але брекети утримують їх у потрібному положенні, – додає ортодонт.

Дуже часто пацієнти відмовляються від встановлення брекетів, адже вважають, що брекети вимагають спеціального харчування.

Їсти можна все, але маленькими шматочками. Звісно, що в своєму меню потрібно обмежити кількість липких, твердих, холодних і гарячих продуктів. Хоча на сьогодні існує безліч засобів і пристроїв, які полегшують догляд за гігієною порожнини рота під час носіння брекетів. Виходить, що обмеження переважно стосуються шкідливих продуктів, які не представляють поживну цінність для організму, тому таку «дієту» можна з легкістю перенести заради красивої і здорової посмішки, – додає Олег Ігорович.

Ще один міф – брекети заважають особистому життю.

Сьогодні брекети не є чимось незвичним і поодиноким. Навпаки, на сьогодні вони є гарними й стильними. Тим більше, що слідкувати за здоров’ям – завжди модно. І якщо ви переживаєте, чи сподобаються брекети вашій другій половинці, запитайте спочатку в себе: хто має бути поруч із вами – здорова й щаслива людина з брекетами чи людина з купою комплексів і кривими зубами? – наголосив лікар-ортодонт.

У стоматологічному кабінеті «VSD» послуги ортодонта надаються на високому рівні. Лікарі зроблять все для того, аби виправлення зубів було комфортним, безболісним і принеcло лише позитивні емоції.

Нагадаємо, стоматологічний кабінет «VSD» розміщений за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 63/1. Якщо у вас виникли будь-які запитання чи необхідно записатися на прийом до професійних лікарів, які мають багаторічний досвід та знають як допомогти, телефонуйте за номером: +38 (096) 789 63 40.

Популярні пости