П’ятниця, 18 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Ви могли і не здогадуватись: медики “Фенікс-Дент” розповіли про 5 хвороб, які спричиняє неправильний прикус

Ви могли і не здогадуватись: медики “Фенікс-Дент” розповіли про 5 хвороб, які спричиняє неправильний прикус

Ви могли і не здогадуватись: медики “Фенікс-Дент” розповіли про 5 хвороб, які спричиняє неправильний прикус

Неправильний прикус, якщо вчасно не почати його лікування, може серйозно нашкодити. І впливає він не лише на естетику чи здоров’я ротової порожнини, а й на ваш стан загалом. А іноді такі неочікувано пов’язані проблеми зі здоров’ям можуть бути непоправними, поки не вилікуєш зуби. Про це розповідають медики клініки “Фенікс-Дент”.

– Зв’язок між здоров’ям ротової порожнини та зубів, зокрема, з усім людським організмом – нерозривний та закономірний, – пояснюють у “Фенікс-Дент”, – але іноді він може бути настільки неочевидним та непомітним, що людина може безрезультатно усувати наслідки, замість лікувати першопричину. Ми поговоримо про найгірші сценарії розвитку подій та загальні ситуації. На практиці ж, звісно, кожен випадок кожної людини – індивідуальний. В окремих випадках та чи інша хвороба може бути більше чи менше запущеною, мати супутні ускладнення, що пов’язані зі спадковістю чи іншими особливостями.

Стоматологічні хвороби

Це – найбільш очевидні хвороби, з якими пацієнт одразу звертається до профільного лікаря. Тому їх усунути, відносно, найлегше.

Якщо зуби розміщені неправильно, ви не можете їх почистити ідеально. Відповідно, формується сприятливе середовище для хвороботворних бактерій. Це спричиняє парадонтоз, карієс, рецесію ясен (оголення кореню зуба). Внаслідок цього можна втратити зуби.

Від неприємного подиху до виразки: як прикус впливає на кишково-шлунковий тракт

Розвиваючись у роті, хвороботворні бактерії спричиняють неприємний запах.

У сучасній субкультурі, зокрема, через рекламу, його прийнято маскувати жуйкою, льодяниками чи спреями, але причини це не вилікує.

Усе може погіршитись, адже під час ковтання бактерії та результати їх життєдіяльності потрапляють до КШТ, де, розмножуючись, можуть спричинити нові захворювання: кишкові розлади, гастрит, виразку.

Посмішку та поставу пов’язує прикус

Історія з прикусом, пояснюють лікарі, не закінчується суто ротовою порожниною. Вона – значно ширша.

Якщо зуби з якоїсь причини знаходяться не так, як має бути за природою, це впливає на положення інших кісток в організмі. Внаслідок цього маємо проблеми із позиціонуванням щелепи, плечей та постави загалом.

У найгіршому випадку, додають лікарі, це може призвести до болю у спині чи плечах, сутулості, сколіозу, асиметрії кінцівок.

Наші зуби говорять більше, ніж ми можемо сказати

Подібна історія і з мовним апаратом. Через неправильне розміщення зубів людина може некоректно чи не вимовляти взагалі окремі звуки.

Тому консультативно ми працюємо і з логопедами, – говорять у “Фенікс – Дент”. – Адже в таких випадках без комплексного підходу – ніяк. І фахівець має розуміти чи це суто його, як логопеда, спеціалізація, чи слід порадити звернутися до ортодонта.

Прикус і… мозок

Продовжуючи історію із деформацією м’язів та постави, слід згадати і кровообіг, адже це теж пов’язано. У найгірших сценаріях, говорять лікарі, таке “перекошення”, навіть незначне, вашого організму може призвести до того, що мозок недоотримуватиме крові для нормального функціонування. Звідси – гірші наслідки: головні болі, мігрені, запаморочення, втрата свідомості.

Також є вплив і на розміщення внутрішніх органів. Це може спричинити задишку, болі у легенях та серці.

Аби не було “вже дуже болить”

Сімейні лікарі та стоматологи зауважують, що люди до них звертаються, коли “вже дуже болить”. Аби цього уникнути, радять відвідувати лікаря щопівроку.

Профілактичні візити до лікаря – явище, яке тільки набуває у нас популярності, – говорять у “Фенікс -Дент”, – але це – надважливо. Ми з власного досвіду знаємо, що краще запобігти ускладненням. Тому ми підписали меморандум про співпрацю із сімейними лікарями та проводимо консультації та тренінги, аби вони знали, які “наші” хвороби впливають на “їхні”. Ми спільно закликаємо не нехтувати своїм здоров’ям, адже найлегше для пацієнта вилікувати хворобу, яка буде “боліти завтра”, аніж “болить вже тиждень”.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.