Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Вихваляв путіна перед вірянами: на Шепетівщині викрили настоятеля храму УПЦ (мп)

Вихваляв путіна перед вірянами: на Шепетівщині викрили настоятеля храму УПЦ (мп)

Вихваляв путіна перед вірянами: на Шепетівщині викрили настоятеля храму УПЦ (мп)

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність з боку настоятеля храму Шепетівської єпархії УПЦ (мп) на Хмельниччині. Клірик підтримував агресивну війну проти України та розпалював релігійну ненависть.

  • Після початку повномасштабного вторгнення росії він проводив літургії, під час яких вихваляв путіна та звинувачував у війні українську владу, інформують у спецслужбі. Крім того, протоієрей поширював на власній сторінці «вконтакте» російські фейки про війну в Україні та міжконфесійні відносини у нашій державі, – зазначили у поліції.

Збройну агресію рф фігурант називав «громадянським конфліктом» та ображав парафіян інших релігійних громад. Таким чином він намагався розхитати суспільно-політичну обстановку в регіоні на користь країни-агресора.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика.

На підставі зібраних доказів, йому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:  ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками);  ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 5 років тюрми.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.