П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Виробництво водню на базі АЕС: на Шепетівщині приймали робочу групу

Виробництво водню на базі АЕС: на Шепетівщині приймали робочу групу

Виробництво водню на базі АЕС: на Шепетівщині приймали робочу групу

Європейські компанії розглядають можливість комерційного низьковуглецевого виробництва водню поблизу атомних електростанцій. Зокрема про це йшлося на нараді, що днями відбулась на майданчику ХАЕС.

Джерело: пресслужба Шепетівської РДА

На майданчику Хмельницької АЕС відбулося виїзне засідання робочої групи із супроводу та координації співпраці з компанією «Framatome», яка спільно з європейськими партнерами започаткувала проєкт «NPHyCo». У рамках проєкту розглядається можливість комерційного низьковуглецевого виробництва водню поблизу атомних електростанцій.

Серед учасників заходу є представники «Framatome» та її європейських партнерів – компаній з Іспанії, Угорщини та України. До складу робочої групи від “Енергоатома” увійшли представники дирекції компанії, відокремлених підрозділів «Атомпроектінжиніринг», «Науково-технічний центр», а також Хмельницької та Рівненської АЕС.

Можливість залучення українських АЕС до цього проєкту, зокрема, оцінюють європейські компанії. Тож, тривають відповідні дослідження.

Європейський Союз прагне повністю «декарбонізувати» економіку до 2050 року. Водень – одне із запропонованих рішень, що дозволяє досягнути поставленої цілі. Оскільки більшість виробленого в Європі водню походить із викопного палива, комерційне низьковуглецеве виробництво водню на АЕС може вирішити проблему. Отже, АЕС України, поряд з іншими майданчиками Європи, можуть сприяти розв’язанню екологічної проблеми та забезпечити низьковуглецеве майбутнє людства.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.