П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Взуття та кікімори із трави для військових виготовляє вчитель з Житомирщини

Взуття та кікімори із трави для військових виготовляє вчитель з Житомирщини

Взуття та кікімори із трави для військових виготовляє вчитель з Житомирщини

Вчитель, підприємець та біодизайнер з Житомира Олег Земнухов виготовляє із технічних конопель взуття для українських захисників та захисниць, а також зі штучно вирощеної трави та коноплі – кікімори.

Як передає Армія.Інформ, шкільний вчитель понад 20 років має хоббі – біодизайн. Останні 8 років, від початку російської війни в Україні, робить захисні костюми-кікімори та взуття для вояків. З 24 лютого чоловік подвоїв свої зусилля.

Спочатку я з двома своїми помічниками робив кікімори з вирощеної трави, – розповідає майстер. – Шиється вона упродовж одного дня, але перед цим місяць цю траву потрібно вирощувати, тож процес тривалий. Тому тепер ми перейшли до пошиття кікімор із конопляного волокна. Вони більш практичні, легші й робляться скоріше – також 1 день, але без довгого вирощування.

Одну з таких кікімор, що виготовлена із вирощеної та висушеної трави, через волонтерів майстер відправив до одного з районів ведення бойових дій на сході країни. Військові таку оцінили та замовили 8 штук.

Ми сіємо траву на основу із мішковини та створюємо певні умови: догляд, постійний полив, – додає біодизайнер. – Коли вже трава досягає потрібної довжини, проводимо процес стабілізації, потім сушимо і викроюємо.

З суміші газонних трав, яку вирощують, далі виготовляють килими, які слугують для накриття військової техніки. Також їх використовують, як матеріал для пошиття маскувальних костюмів у повний зріст.

Конопляні кікімори теж використовують у війську. Зараз на передовій таких дві, ще десять скоро вирушать до захисників.

Різний підхід до обробки конопляного волокна дозволяє максимально уподібнити його за зовнішнім виглядом до навколишнього середовища.

Якесь волокно довго періодично мочимо на дощі та сушимо, щоб набуло сірого кольору, якесь випалюємо на сонці до солом’яного кольору, а якийсь зеленець тримаємо в тіні, – пояснює Олег. – Під час сушки на сонці трава вигорає, тому вже на місці кікімору можна підфарбувати штучними фарбами з балончика, щоб виріб максимально зливався з місцевістю.

У планах майстра – виготовляти підклад, що дозволяє робити кікімори невидимими для тепловізора.

Це цілком можливо, – переконаний Олег Земнухов. – Але в будь-якому разі потрібно буде, аби хтось протестував готовий виріб, вказав на помилки чи недоліки. Гадаю, надалі ми дійдемо до виробництва кікімор, непомітних не лише для неозброєного ока, а й для тепловізора.

Взуття виготовлене із конопель, каже майстер, теж користується попитом у військових. Адже берці, кросівки та кеди, які він виготовляє, практичні, легкі, зручні та дозволяють “дихати” ногам.

Устілки всередині взуття теж конопляні із додавання квітів полину. Це запатентована майстром технологія – устілки мають масажний ефект. Також вони добре поглинають вологу та завдяки їм ноги не втомлюються. Виготовляють такі устілки власноруч із вручну тканого полотна.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.