П’ятниця, 9 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Як Ізяславський лісгосп бореться з нелегальними рубками

Як Ізяславський лісгосп бореться з нелегальними рубками

Як Ізяславський лісгосп бореться з нелегальними рубками

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» з 2015 року повноцінно проводить електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД). Як зазначають лісівники, це дієвий механізм боротьби з нелегальними рубками.

– Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції. А також одержання даних про залишки лісопродукції, контроль за її зберіганням і використанням. Це і облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції, і контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб та попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукції, – наголосили лісівники Ізяславського лісгоспу.

Отож, система електронного обліку деревини дає можливість переглянути повністю ланцюг руху заготовленої деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача.

Таким чином, за допомогою реєстру походження деревини по нумерації бирки, якою маркується деревина, можна встановити легальність її заготівлі, а саме: місце та час, назву бригади, що здійснювала заготівлю, повну характеристику маркованої продукції, – додають у лісгоспі.

Основною причиною для створення такої концепції стали незаконні рубки деревини у всій Україні, які негативно впливають на стан навколишнього середовища і на всю галузь загалом.

Основною перевагою електронного обліку є те, що можна в режимі онлайн відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації, – розповідають ізяславські лісівники.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.