П’ятниця, 14 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Як на Шепетівщині учасникам бойових дій на Сході отримати компенсацію за невикористані відпустки

Як на Шепетівщині учасникам бойових дій на Сході отримати компенсацію за невикористані відпустки

Як на Шепетівщині учасникам бойових дій на Сході отримати компенсацію за невикористані відпустки

У новоствореному Шепетівському районі проживає або несе військову службу понад тисяча учасників бойових дій на Сході. Захищаючи кордони держави зі зброєю в руках, ризикуючи здоров’ям та життям, вояки повертаються додому і не завжди можуть відстояти свої права на соціальний захист.

Зокрема, йдеться про компенсації за відпустки. Військовослужбовці, які мають статус учасника бойових дій та перебували в зоні АТО, мають право отримати грошову компенсацію за гарантований державою та невикористаний відпочинок.

Згідно з чинним законодавством, статус учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни визначено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Якщо демобілізований працівник отримав посвідчення учасника бойових дій (особи з інвалідністю внаслідок війни), то після його надання роботодавцю він матиме право на «військову» відпустку. При цьому неважливо, працює він за основним місцем роботи чи за сумісництвом. Право на таку відпустку також захищене ст. 77-2 Кодексу законів про працю України і ст. 16-2 Закону України «Про відпустки». Тривалість такої відпустки становить 14 календарних днів на рік.

Проте не всі екс-військовослужбовці знають про це, а військові частини, в яких вони проходили службу, недостатньо інформують про таку можливість.

Звернення в редакцію інформаційного порталу «Хмельниччина Північ» спричинило проведення журналістського розслідування. Наш автор статтей Степан Гафтко, учасник бойових дій на Сході України, підтвердив, що дійсно не був проінформований про можливість отримати компенсацію. Коли він звернувся в військову частину, аби отримати належні йому кошти, стикнувся з рядом бюрократичних перепон.

На власному прикладі журналіст розповідає, що вже понад місяць відстоює отримання грошової компенсації за невикористані відпустки, як учасник АТО, а також за ненараховану індексацію.

З часу мого звільнення у 2017 році пройшло вже 4 роки. Я служив з 2014 до 2017 року в різних частинах. Не хочу плямувати репутацію військових структур, але скажу, що події розгортаються саме в Шепетівському районі. Коли я звільнився, ніхто не повідомив мені, що я маю право на грошову компенсацію за невикористані відпустки, як учасник бойових дій. В таку ж ситуацію потрапили інші військовослужбовці, які звернулися в редакцію. Зробимо усе можливе, щоб кожен у своїй частині отримав належні виплати, – коментує Степан.

Журналіст з особистого досвіду ділиться алгоритмом дій в такій ситуації:

  1. За місцем прописки чи проживання зверніться до юриста, який допоможе правильно оформити документи.
  2. Вам необхідно написати заяву на ім’я командира військової частини, з якої вас було демобілізовано, про бажання отримати гарантовані законодавством виплати.
  3. Вашу заяву в частині розглянуть та, швидше за все, відправлять Вам «відмову про виплату».
  4. Саме цю відмову, а також пакет документів (копії витягу наказу про звільнення, паспорта, УБД, про безпосередню участь в АТО та ін.) юрист або Ви відправляєте в обласний суд. Суд не першу таку заяву розглядає, тому зробить все за скороченою процедурою.

Нижче подаю зразок рішення суду щодо мене:

  1. Це рішення потрапляє у військову частину, проте, як правило, адміністрація подає апеляцію, на яку має законне право.
  2. Але, суд знову ж таки видає рішення та зобов’язує військову частину сплатити кошти за невикористані вихідні дні учаснику бойових дій.
  3. Дійте наполегливо та доводьте справу до кінця, адже навіть після остаточного рішення суду я особисто стикнувся зі зволіканням та зверхнім ставленням зі сторони бухгалтерів, які мали б оперативно спрацювати.
Звіт про нарахування

Підсумовуючи, учасники бойових дій, знайте свої права, вимагайте дотримання усіх прав, гарантованих державою. Захищаючи Україну від зовнішніх загарбників, ми маємо захищати також дотримання законів та прав людей всередині країни.

Степан Гафтко, Юлія Мурасова

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.