П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Яким буде літо: теплим та «сухим» чи прохолодно-мокрим?

Яким буде літо: теплим та «сухим» чи прохолодно-мокрим?

Яким буде літо: теплим та «сухим» чи прохолодно-мокрим?

З 1 червня вступає календарне літо. Синоптики кажуть, що прохолоду вже зовсім незабаром замінить спека. Отож, яким буде літо 2023 в Україні та в Хмельницькій області зокрема.

Народний синоптик Володимир Деркач в сюжеті “Сніданку з 1+1” обіцяє, що літо буде теплим та відповідатиме своїм температурам. Він додає, що навіть буде побито деякі температурні рекорди, ця пора року буде спекотною.

На клімат на планеті впливає багато глобальних чинників, але в регіоні, де розташована наша країна, набільше робить погоду Тихоокеанське коливання — прохолодна течія Ла-Нінья та тепла течія Ель-Ніньйо. Останні три роки на планеті домінувала холодна течія, але зараз фахівці спостерігають суттєві зміни, – пояснює синоптикиня “Укргідрометцентру” Наталія Птуха.

Крім того, Наталія зазначила, що зараз ми знаходимося в нейтральній фазі і очікуємо на розвиток Ель-Ніньйо, тобто підвищення температури поверхневих вод у південній частині Тихого океану і ці процеси впливають на погоду і в Україні. Тому погода в червні в усіх регіонах України буде в межах норми. А ось у липні та серпні температури будуть дещо вищими кліматичної норми.

За попередніми прогнозами, у липні-серпні середньодобова температура, яка зазвичай становить 25,5 градуса, цьогоріч буде в середньому до 27 градусів. Це ще один натяк на спекотне літо, — додає метеорологиня. 

Агрометеоролог Тетяна Адаменко каже, що 2023 рік – сприятливий. Зараз достатньо вологи, достатньо прогрівання ґрунту для того, щоб отримати нормальний початковий розвиток. Тобто поштовх для гарного урожаю за рахунок погодних умов був.

За прогнозами фахових синоптиків, літо вже набирає обертів, і тепла погода не за горами. Так, метеоролог Вазіра Мартазінова розповіла, що справжнє літо почнеться в другій половині червня. Вона каже, що погода влітку буде дуже мінлива.

Дощі все одно будуть в окремі дні. І такі неслабкі. Якщо говорити про червень, то в червні – це найсильніші грози та найсильніші дощі. Червень-початок липня. Очікувати холодного літа все ж не варто, — сказала вона.

З другої половини червня – це буде вже починатися гарне літо. Там температура вирівняється і піде на літні показники, але ще до 10 червня може бути похолодання. В цей час температура повітря буде близько 15-17 градусів тепла. Але друга половина червня очікується сухою і теплою.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.