Понеділок, 20 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Закликав підтримувати окупантів: на Хмельниччині судили чоловіка

Закликав підтримувати окупантів: на Хмельниччині судили чоловіка

Закликав підтримувати окупантів: на Хмельниччині судили чоловіка

На Хмельниччині за матеріалами СБУ засудили ворожого поплічника. Колаборант, 31-річний місцевий житель, позиціонував себе як представник прокремлівського руху «народовластие» та закликав підтримувати окупантів.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки тюремний строк отримав ще один поплічник російських окупантів з Хмельниччини, який відкрито закликав до фізичного знищення українських громадян та захоплення місцевих органів влади.

Чоловікові призначили 6 років тюрми з конфіскацією майна. Як встановили слідчі СБУ: після повномасштабного вторгнення військ рф чоловік масово поширював в інтернеті агітацію на підтримку окупантів та виправдовував злочини рашистів.

У численних дописах та відеороликах на Ютубі висловлював ідеї щодо насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні. Замість військово-цивільних адміністрацій регіону зловмисник пропонував сформувати підконтрольні москві псевдодержавні установи. Для розгону деструктивного контенту агітатор створив десятки проросійських спільнот та сторінок у соцмережах.

Наповнював інтернет-ресурси з Ютуб та Телеграм-каналів ворожих пропагандистів.

Такими діями провокатор намагався розхитувати внутрішньо-політичну обстановку в області і тим самим допомагав агресору у війні проти України. У разі захоплення регіону він розраховував отримати від російських загарбників «посаду» в місцевій окупаційній адміністрації.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Розслідування проводили співробітники СБУ Хмельницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.