П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Законопроєкт щодо містобудівної реформи: голови громад Хмельниччини виступили проти

Законопроєкт щодо містобудівної реформи: голови громад Хмельниччини виступили проти

Законопроєкт щодо містобудівної реформи: голови громад Хмельниччини виступили проти

У Верховній Раді України підтримали Законопроєкт №5655 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності. Місцеве самоврядування проти, а українці менш, як за дві доби, підписали петицію до Президента, де просять ветувати цей Закон. Деталі – у тексті.

Метою і завданнями прийняття законопроекту є забезпечення реалізації реформи державного регулювання у сфері містобудівної діяльності шляхом зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечення державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності державними реєстраторами, публічності надання таких послуг, побудова прозорої та ефективної системи містобудівного контролю і державного містобудівного нагляду, застосування принципу альтернативності вибору органу з містобудівного контролю, посилення контролю за самочинним будівництвом виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, удосконалення норм про відповідальність у сфері містобудування, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

Однак, він потребує доопрацювання, на це вказують представники місцевого самоврядування. “Одностайні і категорично проти”: законопроєкт розкритикували голови українських громад. Як йдеться у спільній заяві АМУ (асоціації міст України):

В Асоціації міст України наголошують, що у законі мають бути дотримані прозорі процедури і антикорупційні норми, гарантування безпеки мешканців, збереження досягнень реформи децентралізації. Тож, наполягали на необхідності доопрацювання проєкту Закону України №5655 з зазначених вище питань до винесення його на розгляд Верховної Ради України.

Серед підписантів петиції – і члени АМУ з Хмельницької області: Василь Сидор (Славутський міський голова) та Олександр Симчишин (Хмельницький міський голова). В АМУ вказують причини, з яких проєкт слід доопрацювати:

  • законопроєкт №5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим, хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;
  • контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;
  • вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;
  • порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;
  • ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;
  • знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

Закон прийняли 13 грудня, зараз його готують на підпис Президентові. 12 грудня на сайті Президента зареєстрували петицію про ветування цього Закону.

Нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери та пришвидшення будівництв фактично розв’язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування. Перевірки будівництв та документації за цим проєктом можуть бути здійснені приватними фірмами, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується. Окрім цього, пропонується створити “Містобудівну палату” при Міністерстві розвитку регіонів, повноваження якої дуже схожі з сумнозвісною “Тендерною Палатою”. Якщо закон буде прийнятий більшістю депутатів ВР на наступній сесії, процес хаотичного забудування наших міст і паплюження історичних пам’яток буде пришвидшений, – йдеться у тексті петиції.

Станом на момент написання цього матеріалу петиція уже набрала необхідну кількістю голосів, аби бути розглянутою.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.