Середа, 18 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » “Замінування” шкіл на Хмельниччині: про що повідомляє СБУ

“Замінування” шкіл на Хмельниччині: про що повідомляє СБУ

“Замінування” шкіл на Хмельниччині: про що повідомляє СБУ

Речниця управління СБУ у Хмельницькій області Людмила Рябчук прокоментувала ситуацію щодо замінування шкіл у Хмельницькому. За її словами, спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування, зокрема, навчальних закладів на Хмельниччині, як елемент гібридної війни для посилення тиску на Україну. Про це повідомляє Суспільне.

– Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн і ми маємо чітко це усвідомлювати. За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця усі можливі наслідки, – зазначає Людмила Рябчук.

Упродовж всього 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, а з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Разом з цим, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, – коментує речниця.

Зазначимо, що 25 січня у Службу безпеки України надійшло повідомлення, що всі школи Хмельницького заміновані. Одразу після повідомлення керівники закладів почали евакуацію дітей з освітніх закладів.

Також за темою:

Евакуація у навчальних закладах Хмельницького: до Служби безпеки України знову надійшов лист про замінування всіх шкіл міста

Замінування залізничного вокзалу, ТРЦ та шкіл на Хмельниччині: що робити при виявленні підозріло-небезпечних предметів

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.