В Україні стартує проєкт “Збережи свою ідентинтичність”. Цей освітній курс запускає ГО “Українська Античність”. Він покликаний досліджувати історію власних родин і буде актуальним не лише освітянам, а й молодіжним лідерам, активістам та усім зацікавленим у темі.
Детальніше про умови участі, формати роботи та цінності, які несе у собі “Збережи свою ідентичність”, – в інтерв’ю журналістам нашого порталу розповіла Ольга Мороз, координаторка проєкту.
Хм. Північ: “Збережи свою ідентичність” – проєкт про дослідження власного родоводу. Як ви зазначаєте на сайті проєкту, хочете допомогти учасниками дізнатись про свою родину якомога більше. Чому зараз актуально про це говорити?
Ольга Мороз: Жодна людина ніколи не жила поза тлом подій, що її оточували. Тож, такий персоналізований підхід до історії допоможе зрозуміти глибше контексти у яких в ту, чи іншу хронологію жили українці. Ми прагнемо, аби молодь цікавилась історією своєї родини, бережно ставилась до сімейних реліквій, формувала сімейні архіви, оцифровувала їх та передавала наступним поколінням. І наша ідея у тому, аби з кожним роком все більше і більше людей розуміли, чому вони народились саме тут. Розуміли глибину та велич української культури. Розуміли, що за ними стоять десятки людських доль. А ще – аби це все відбувалось не загальними фразами з підручників історії, а на прикладах власних родин. Саме тому ми запрошуємо усіх охочих зробити свій вклад у формування національної ідентичності.
Хм. Північ: Тобто долучитися може кожен?
Ольга Мороз: Так. Насамперед, курс призначений для молоді, проте, ми не акцентуємо на вікові учасників чи їх досвіду у дослідженні родоводу. “Збережи свою ідентичність” буде цікавий всім, хто хоче досліджувати історію своєї родини. Опанувати базу знань, яку ми пропонуємо, можна онлайн. Курс складається з 9 відео, загальною тривалістю 85 хвилин. Кожна з тем присвячена окремому елементу вивчення родинної історії, наприклад, з чого почати дослідження роду, як працювати з документами, тощо.
Хм. Північ: Робота відбувається просто у форматі лекторію, щось на кшталт блогерської подачі чи неформального університету?
Ольга Мороз: Це можна порівняти з додатковою освітою. Насамперед, це збалансоване поєднання теорії та практики. Відео доповнює візуалізація, створена для кращого розуміння та засвоєння інформації. Тести, що доступні після лекційного матеріалу, дозволяють оцінити рівень засвоєння інформації, а після фінального тестування можна отримати сертифікат про успішне проходження курсу. Окремі бонуси ми пропонуємо освітянам та молодіжним працівникам. Вони матимуть можливість провести захід у своєму навчальному закладі чи молодіжному просторі та зробити свій вклад у формування національної ідентичності.
Хм.Північ: Який алгоритм реалізації? Як долучитись?
Ольга Мороз: Для участі освітянам або молодіжним працівникам потрібно зареєстуватись та провести один захід і розказати про це. Ми забезпечимо менторську підтримку та всі необхідні матеріали, а також участь передбачає молодіжний челендж та призи, сертифікат про проходження курсів підвищення кваліфікації на 30 годин для освітян, можливість організувати цікаву позакласну діяльність та згуртувати учнів і учениць навколо теми вивчення родоводу.
Більше про курс ви можете дізнатися на офіційному сайті за посиланням.
Довідка: Відеокурс “Збережи свою ідентичність” представлений ГО “Українська античність” в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст відеокурсу “Збережи свою ідентичність” є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.