П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » “Здорова посмішка дарує красиве життя”: хірурги-стоматологи про особливості своєї роботи

“Здорова посмішка дарує красиве життя”: хірурги-стоматологи про особливості своєї роботи

“Здорова посмішка дарує красиве життя”: хірурги-стоматологи про особливості своєї роботи

Стоматологічна хірургія у сучасних реаліях – історія не лише про лікування зламаних зубів чи протезування. Про взаємодію із іншими царинами стоматології, коли до них обов’язково потрібно звернутися, і те, як запобігти посиленню хвороби та, власне, хірургічному втручанню, розповіли в інтерв’ю нашому виданню хірурги клініки “Фенікс-Дент” Павло Шульжинський та Сергій Руй.

Наша ціль – максимально зберегти зуб

У суспільстві досі присутня думка про те, що у стоматологічній хірургії лікують переважно механічні пошкодження зубів (виправляють злами та надколи, протезують). Насправді, пояснюють фахівці, попри вузьку спрямованість цієї ніші, вони у співпраці з колегами інших напрямів корегують вроджені чи набуті стоматологічні відхилення.

Хірургічне втручання, як корегування зубо-щелепних патологій, може бути самостійним видом лікування, а також як супровід при ортодонтії, – розповідає Сергій Руй. – У такій медичній колаборації для ефективного лікування ми можемо використовувати оперативні втручання для пластики вуздечки язика чи переміщення вуздечки губи – це впливає не лише на артикуляцію, міміку людини, а й положення органів у ротовій порожнині.

Також хірургічно, каже Сергій Руй, можна здійснити пришліфовку зуба чи оголення коронки, що в окремих випадках є необхідним для постановки брекетів.

За ортодонтичними показниками, ми можемо також трансплантувати чи реплантувати (повертати втрачений зуб на місце) окремі зуби, здійснювати їх одномоментний поворот по осі або видаляти зуб, – додає Сергій Руй.

Якщо медичних показів до видалення зуба немає, то вони намагаються максимально зберегти зуб, каже Павло Шульжинський.

– У європейських медичних практиках втрата зуба прирівнюється до втрати органа, що може бути підґрунтям для присвоєння людині інвалідності. В Україні такого на законодавчому рівні ми не маємо, але, як медики, ми максимально націлені на те, аби зберегти людині її зуб, – розповідає Павло.

Тому, пояснює хірург, вони замість виривати вцілілу частину зуба здійснюють її корекцію, нарощення.

Це довший та більш ємкий процес для лікаря, але при фаховому підході, знаннях та досвіді медика, ми зберігаємо людині орган. Бо ж погодьтеся, свій пролікований зуб краще, аніж вставна щелепа, – додає хірург.

У їх кріслі, кажуть лікарі, опиняються і люди, які не мають вроджених відхилень чи механічних травм. І саме таким візитам, додають медики, можна запобігти.

– Частими у медичній практиці, нашій та колег, є випадки, коли люди неправильно чистили зуби, не вчасно відвідували, або взагалі ігнорували чистки у дантиста. І внаслідок цього розвинувся парадонтоз, що призвело до, у кращому випадку, пломбування, а в гіршому – втрати зуба, – каже Сергій Руй.

Іноді трапляється, що випадінням зуба не обмежується і хвороба зачіпає м’які та кісткові тканини ротової порожнини, – додає Павло Шульжинський. – Звісно, що це лікується хірургічно, але для чого лікувати те, чого можна було б уникнути простою гігієною?

Медики пояснюють, сьогодні якісна стоматологія рухається у напрямку вузької спеціалізації, коли над кожним випадком працює команда професіоналів. Так діють і вони у “Фенікс-Дент”.

Водночас, радять Павло Шульжинський та Сергій Руй, аби не опинитися у кріслі хірурга, варто за графіком відвідувати його колегу – стоматолога.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.