Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » “Земельні війни” на Ленковеччині завершились у суді

“Земельні війни” на Ленковеччині завершились у суді

“Земельні війни” на Ленковеччині завершились у суді

У кадастрі вільна земля є, однак фактично її не давали: свою правду житель Славути пішов відстоювати до Шепетівського міськрайонного суду.

Зі слів чоловіка, у 2016 році, за рішенням суду, за ним визнано право власності на пай в колективному сільськогосподарському товаристві «Мир» площею 4,47 умовних кадастрових гектарів.

– Щодо виділення паю він звернувся до Ленковецької сільської ради. Але там йому відмовили, пояснивши, що всі землі, які були в цьому агропідприємстві, розпайовані й наразі вільного резервного земельного фонду для виділення паю немає. Проте позивач стверджує, що згідно з Публічною кадастровою картою України, на території Ленковецької сільської ради є землі запасу, – повідомляють у суді.

Сільський голова, подавши відзив на позов, пояснив: землі запасу передали у довгострокове платне користування для ведення фермерського господарства. Можливість виділити земельну частку буде, але не раніше 1 січня 2025 року.

Врахувавши чинне законодавство: ст. 1 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», де йдеться, зокрема про те, що право на земельну частку, тобто, пай, мають громадани та юридичні особи, котрі набули права на цю землю у законний спосіб. Одним із документів, що посвідчують таке право, є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

– Суд дійшов висновку, що позивач, за яким визнано право власності на земельну частку (пай), має гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості), подавши до сільської ради відповідну заяву, – йдеться у рішенні суду. – Отже, укладення Ленковецькою сільською радою договорів оренди землі не є перешкодою для виділення позивачу земельної частки (паю) в натурі.

Рішення наразі не набуло своєї чинності та може бути оскаржене в апеляційному суді.

Популярні пости