Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Жителі Шепетівщини можуть отримати ваучери на навчання

Жителі Шепетівщини можуть отримати ваучери на навчання

Жителі Шепетівщини можуть отримати ваучери на навчання

Понад півтисячі жителів Хмельницької області від початку 2024 року отримали ваучери на навчання. Це – документ встановленого зразка. Його видають особам певних категорій для здобуття нового фаху або підвищення кваліфікації за вже набутою спеціальністю, а роботодавцеві дозволяє отримати персонал з необхідною кваліфікацією.

Хто може отримати ваучер?

Право на отримання ваучера мають особи, які є застрахованими особами та не зареєстровані в службі зайнятості, як безробітні, мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту, протягом останніх 3 років не проходили перепідготовку за рахунок коштів фонду страхування на випадок безробіття:

  • громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку;
  • громадяни, звільнені з військової служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я;
  • громадяни, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, ООС, воєнних бойових дій до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку, за відсутності підходящої роботи;
  • громадяни, звільнені з полону; 
  • особи з інвалідністю, за відсутності підходящої роботи;
  • громадяни, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.

Професії за якими навчають на підставі ваучера

Навчатися за ваучером можна за 124 професіями та спеціальностями, зокрема: IT-технології, сфера будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо.

Охочі можуть обрати собі місце навчання з-поміж професійно-технічних та вищих закладів освіти, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності. 

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні – це 30 280 тисяч гривень. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно. Подати документи на отримання ваучера можна онлайн або прийти у філію Хмельницького обласного центру зайнятості чи її структурний підрозділ.

Детальніше про послугу читайте на сайті ДЦЗ. 

Проконсультуватися охочі можуть за номерами: (093)027-05-11, (044)244-94-27, також діє телеграм-чат.

Фото без опису

Популярні пости