На сайті Крупецької територіальної громади нещодавно з’явилось звернення до мешканців, які скористалися електронною публічною послугою “єВідновлення”. На що звертають увагу – далі у матеріалі.
Відповідно до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381, пріоритетне право на отримання компенсації має:
- учасник бойових дій, особа з інвалідністю внаслідок війни;
- особа, призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 65 “Про загальну мобілізацію”, та якій не надано статус учасника бойових дій;
- особа з інвалідністю I та II групи;
- багатодітна сім’я;
- батьки-вихователі дитячого будинку сімейноготипу;
- прийомні батьки;
- патронатні вихователі;
- особи з числа дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
- опікуни/ піклувальники.
- При поданні нових заяв про надання компенсації просимо долучати документи, що посвідчують відповідний статус заявника, – зазначили у Крупецькій сільській раді.
Після завершення ремонтних робіт, визначених у чек-листі, отримувач компенсації для проведення ремонту зобов’язаний протягом 15 робочих днів подати (засобами порталу “Дія”, зокрема з використанням мобільного додатка порталу “Дія” (“Дія”), з урахуванням його технічної можливості або в паперовій формі через адміністратора центру надання адміністративних послуг, посадову особу органу соціального захисту населення або нотаріуса) повідомлення про завершення ремонтних робіт разом з фотофіксацією завершених ремонтних робіт.
Крім того, в установі додали, що просять подавати повідомлення про завершення ремонтних робіт. Отримувачі компенсації, що вчасно подали повідомлення, підпадають під вибіркову перевірку (5% від загальної кількості отримувачів компенсації).
- У разі неподання повідомлення про завершення ремонтних робіт, протягом 12 місяців (18 місяців у разі проведення ремонту категорії Б) після зарахування коштів на спеціальний рахунок проводиться обов’язкова верифікація протягом 30 календарних днів після закінчення дванадцятимісячного строку (вісімнадцятимісячного строку у разі проведення ремонту категорії Б), – наголосили в установі.
Придбання будівельної продукції та оплата ремонтних робіт за рахунок компенсації для проведення ремонту, виплаченої першим платежем, має бути здійснено не пізніше 12 місяців з дати зарахування компенсації на спеціальний рахунок.
- Спеціальний рахунок закривається банком (без заяви отримувача компенсації) через 12 місяців з дня зарахування компенсації у разі проведення ремонту категорії А та 18 місяців з дня зарахування компенсації – у разі проведення ремонту категорії Б, а невикористані кошти повертаються на рахунок АТ «Ощадбанк», – зауважили фахівці.