Вівторок, 7 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Звернення про заборону діяльності УПЦ (МП) прийняли депутати Хмельницької облради

Звернення про заборону діяльності УПЦ (МП) прийняли депутати Хмельницької облради

Звернення про заборону діяльності УПЦ (МП) прийняли депутати Хмельницької облради

На 12-тій сесії Хмельницької обласної ради депутати прийняли звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Ради національної безпеки і оборони України щодо заборони діяльності української православної церкви, яка донедавна була структурою Московського патріархату. Про це інформує Суспільне.

Як зазначила очільниця облради Віолета Лабазюк, рішення назрівало довго і нарешті більшістю голосів депутати його проголосували. Проте рішення не підтримали троє депутатів: одна депутатка на момент голосування не перебувала в сесійній залі, двоє від коментарів утрималися.

Звернення містить шість пунктів. Депутати просять прийняти закон «про заборону діяльності російської православної церкви в Україні, піддавати санкціям керівників єпархії, арештовувати їхнє майно й рахунки, які мають бути спрямовані на відбудову України, та призупиняти використання громадами УПЦ пам’яток історії та архітектури, – зазначила Аліна Коваль, депутатка обласної ради від фракції “Європейська солідарність”.

За словами директорки обласного департаменту інформаційної діяльності, культури і релігій Інни Михайлової, Хмельниччина – лідер у процесі виходу релігійних громад з УПЦ.

142 громади виявили бажання вийти з УПЦ і в нас уже зареєстровані 111 статутів церков, які перейшли в Православну церкву України. Крім того, в нашій адміністрації знаходяться 17 пакетів документів, які також будуть перереєстровані, – коментує Інна Михайлова.

Однак, юристка Руслана Матущак зазначила, що припинити діяльність релігійної організації може лише суд.

Коли буде доведено саме причинно-наслідковий зв’язок (які організації допомагали країні-агресору і, можливо, незаконну пропаганду здійснювали), тоді вони будуть нести відповідальність і будуть ліквідовані, – пояснює юристка.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.