Половина успішного чищення – правильна зубна щітка. Обрати її потрібно за вашими індивідуальними потребами. Жорсткі, м’які, натуральні та синтетичні – варіантів та комбінацій може бути безліч. Як не загубитися в асортименті та обрати ту саму, яка допоможе і не нашкодить зубчикам вашої дитини, ми розпитали у Діани Лабунець, лікарки “Фенікс-Дент”.
- Привчити дитину до якісної домашньої та професійної стоматологічної гігієни у ранньому віці – це і про її здоров’я, і про філософію турботи про себе. Доведено нашими пацієнтами: дітки, яких від “першого зубчика” приводили до стоматолога, рідше зіштовхуються з захворюваннями зубів у старшому віці, – розповідає Діана Лабунець.
Тож, і першу зубну щітку варто обирати, опираючись на поради вашого лікаря.
- Перші зубчики дитинки мама чи тато має чистити самостійно, використовуючи для цього спеціальні силіконові щіточки-насадки на палець. Коли дитинка вже достатньо свідома, дозвольте їй самостійно чистити зубки, щоб вона зрозуміла цей процес та звикла до нього. Тут більше йдеться про звичку, аніж про якісне чищення. Тому, щоб зубки були в нормі, мама/ тато має допомогти та дочистити ротик, – пояснює пані Діана.
Обираючи щітку, зверніть увагу на дизайн (аби дитина не боялась нового не знайомого предмету) та конструкцію щітки. Ручка має бути такою, щоб дитині було зручно тримати її в руці, голівка – кругла або овальна, на 2-3 зубчики. Такі розмір і форма дозволять ефективно прочищати зуби та ясна, не завдаючи дитині дискомфорту. Оптимальна довжина щетинок – 11 міліметрів. Вони мають бути в один рівень.
- Коли у вашої дитини розпочинається зміна молочного на постійний прикус (вік 5-7 років), варто “перейти” на щітку з різною довжиною щетинок, – радить Діана Лабунець.
З 5-річного віку дитина може користуватися електричною зубною щіткою. Обирати таку теж потрібно за рекомендаціями стоматолога. Дітям найкраще підходять електрощітки з м’якою та, в старшому віці, середньою жорсткістю. Зверніть увагу на ті щітки, де є чіткий віковий маркер (наприклад, 5-6 років, замість від 5 років).
- З віком стан емалі та зубів загалом може змінюватися, а тому й тип щітки, який був ефективним ще три місяці тому, може не підходити дитині. Аби тримати руку на пульсі та купувати саме те, що підходить вашій малечі, щопівроку відвідуйте з дитиною дантиста. Саме ваш лікар, на основі огляду, порадить що буде краще для здоров’я вашої дитинки, – додає пані Діана.