Середа, 10 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » 1 липня: що зміниться для жителів Шепетівського району

1 липня: що зміниться для жителів Шепетівського району

1 липня: що зміниться для жителів Шепетівського району

Розмитнення євроблях, візовий режим з росією, зміна пенсій та прожиткового мінімуму, штрафи за куріння айкосу в публічних місцях. Першого липня набувають чинності законодавчі норми. Що зміниться для жителів Шепетівського району – далі в тексті.

З першого липня в Україні зріс прожитковий мінімум. Як повідомила пресслужба Фонду соціального страхування, це – плановий крок. Тепер сума прожиткового мінімуму складає 2 600 гривень.

Відповідно, зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України, для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настане з 1 липня цього року, розмір допомоги складе:

• потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 44 200 грн;

• сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 260 000 грн;

• утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 52 000 грн.

Раніше ці виплати становили 42 177 грн, 248 100 грн, 49 620 грн відповідно.

Євробляхи: за пільгою розмитнили 28 тисяч авто на мільярд гривень |  Економічна правда

Ввезеня в Україну автівок з ЄС, так званих, “євроблях” знову буде оподатковуватись. Кожен, хто ввозитиме таке авто з-за кордону, повинен буде сплатити акциз та ПДВ.

– У міністерстві фінансів підрахували, що через звільнення від оподаткування авто ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшли приблизно 13 млрд грн. За пільговий період в Україну ввезли майже 120 тисяч автомобілів, частина з них – преміальні авто, – передає служба ВВС в Україні.

Ввезення електрокарів буде пільговим. Згідно з Законом, який ухвалили у червні, покупці таких автівок звільняються від сплати збору на державне пенсійне страхування.

Повертається також й оподаткування імпортних товарів, які ввозять ФОПи першої, другої, третьої груп оподаткування та підприємства, що не сплачують ввізне мито.

За даними уряду, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету від цих податкових пільг, запроваджених у перші тижні війни, становили близько 3 млрд грн ПДВ та 0,5 млрд грн ввізного мита. Як кажуть автори змін, митна статистика перших місяців війни показала, що “велика кількість таких товарів не є предметами першої необхідності та такими, що забезпечують безперебійну роботу економіки. Водночас, такі товари завжди входили до переліку бюджетоформуючих, зокрема, транспортні засоби, телефони тощо”.

В Україні заборонили продаж електронних пристроїв "айкос"

Айкоси прирівняли до звичайних цигарок і тепер за їх куріння у публічному місці штрафуватимуть. Також забороняється та обкладається штрафом продаж цих електронних цигарок неповнолітнім.

За порушення передбачені такі штрафи:

  • за продаж електронних сигарет і тютюновмісних виробів для електронного нагрівання неповнолітнім – 1020 грн, за повторне порушення – 10 200 грн;
  • за куріння електронних сигарет у громадських місцях – 1000 грн, за повторне порушення -10 000 грн;
  • за куріння в кафе, барах і ресторанах – 3 000 грн, якщо повторно, то штраф – 15 000 грн.
Із 1 липня почав діяти візовий режим із РФ, – Держприкордонслужба « Новини  | Мобільна версія | Бізнес.Цензор.НЕТ

Тепер громадян росії до України пускатимуть лише за візами. Документи на це можна отримати у візових центрах у восьми російських містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі.

В інших країнах росіяни можуть звернутись за візою до українських дипломатичних установ у цих країнах.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.