П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » У “Малому Поліссі” виявили червонокнижних метеликів

У “Малому Поліссі” виявили червонокнижних метеликів

У “Малому Поліссі” виявили червонокнижних метеликів

Метеликів виду Подалірій виявили працівники НПП “Мале Полісся”. Як розповідають працівники Парку, представників цього виду фіксували в різних локаціях.

Це дає підстави стверджувати що цей червонокнижний метелик поширений по всій території Парку, – кажуть фахівці.

Ця знахідка – справді унікальна, оскільки в наших широтах ці метелики зустрічаються вкрай рідко. Подалірій – єдиний такий вид у фауні України. Ці метелики мешкають, переважно, у степових та лісостепових зонах, узліссях, степових ярах з заростями чагарників та поодинокими деревами, у садах, деяких парках, лісозахисних смугах. Найбільше популяції метеликів (їх, до речі, родина створює двічі на рік) облюбували собі південні регіони. У північних, зокрема, Поліссі вони зустрічаються значно рідше.

Карта поширення Подалірій в Україні

Окрім цього виду, на території “Малого Полісся” мешкають виявлені працівниками Парку Червонокнижні метелики: Мнемозина (Parnassius mnemosyne) та Райдужниця велика (Apatura iris).

Довідка:

Подалірій (Iphiclides podalirius Linnaeus, 1758) – метелик, представник родини Papilionidae. Розмах крил – 60-75 мм. Візерунок крил самця та самки майже ідентичний. Фон забарвлення – блідо-кремовий, з трьома довгими та двома короткими клиноподібними темно-сірими поперечними смугами та чорною облямівкою на передніх крилах. Задні крила мають чорні хвостики, дві клиноподібні темно-сірі смуги, сині місяцеподібні плями та по одному синьому очку з облямівкою чорного та цегляного кольору.

Подалірій – вразливий вид. Його чисельність скорочується через знищення диких плодових дерев та чагарників, а також застосування пестицидів та надмірне випасання худоби.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.