
Байден назвав війну геноцидом, рашисти обстріляли вокзал у центрі, до України їде Президентська делегація та чому збереться Пентагон. Якими подіями відзначилась ніч 49 доби війни в Україні – у дайджесті.

13 квітня в Україні не відкриють гуманітарних коридорів
Сьогодні через дії окуантів в Україні не відкриють гуманітарних коридорів. Про це повідомляє Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Рашисти обстріляли залізничну станцію: 17 маршрутів довелось змінити
Залізничну станцію у центральній України обстріляли цієї ночі росіяни. Як повідомляє Олександр Камишін, голова правління «Укрзалізниці», у своєму телеграмі, через обстріл змінили маршрути та графіки для 17 поїздів, що привело до затримки рейсів. На щастя, ніхто не постраждав.

У Пентагоні відбудеться зустріч
Видання Reuters повідомляє про те, що у Пентагоні має відбутись 90-хвилинна зустріч лідерів восьми найбільших виробників зброї в США. Вони зберуться, аби обговорити спроможність галузі задовольняти потреби України в зброї, якщо війна з Росією триватиме роками. Про це виданню повідомили у вівторок двоє людей, обізнаних про зустріч.
– Попит на зброю зріс після того, як російське вторгнення 24 лютого спонукало США та союзників до передачі зброї Україні. Очікується, що на зустрічі будуть обговорені питання постачання, а також планування більш тривалої війни, – повідомили джерела Reuters на умовах анонімності.

Президент США Джордж Байден уперше назвав війну в Україні геноцидом.
– Ваша здатність заправляти свій бак, жодна з них, не повинна залежати від того, чи оголосить диктатор війну і чи вчинить геноцид на відстані півсвіту, – сказав Байден у зверненні.
President Biden calls the war in Ukraine “genocide.”
— CBS News (@CBSNews) April 12, 2022
“Your ability to fill up your tank, none of it, should hinge on whether a dictator declares war and commits genocide a half a world away.” pic.twitter.com/lYW7B0xKMB
Президент України Володимир Зеленський подякував Байдену.
Справжні слова справжнього лідера @POTUS. Називати речі своїми іменами важливо, щоб протистояти злу. Ми вдячні за допомогу, яку США вже надали, і терміново потребуємо більше важкого озброєння, щоб запобігти подальшим звірствам Росії.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) April 12, 2022

У Канцелярії Президента Польщі Анджея Дуди анонсували його, а також приїзд Президентів Литви, Латвій та Естонії до України.
Prezydent @AndrzejDuda wraz z Prezydentami Estonii @AlarKaris, Łotwy @valstsgriba i Litwy @GitanasNauseda udali się do Kijowa na spotkanie z Prezydentem Ukrainy @ZelenskyyUa. pic.twitter.com/xAtrbl1QAI
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) April 13, 2022
– Президенти зустрілись у Жешуві на саміті, щоб продемонструвати солідарність з Україною. А надалі вирушили з візитом до Києва, – повідомляють у Верховній Раді України.
Станом на 08:24 Президенти вже прибули в Україну, де у Києві має відбутись їх зустріч із Зеленським.

Греція проводить розвідку газових родовищ
Як передає видання Protagon, Греція уперше за 22 роки проводить розвідку газових родовищ у 6 регіонах країни. Це роблять для того, аби позбутись газової залежності від росії.
– Я хочу наголосити, що до моменту вторгнення Росії в Україну комерційна експлуатація нових газових родовищ часто не була економічно привабливою можливістю для нових країн, які вступають у цю гру, таких як Греція, через дуже низькі ціни на газ. Це, однак, реальність, яка змінилася, і курс цін на газ на міжнародному рівні, плани щодо незалежності від російського газу, а також важливість, яку ми знаємо, що газ буде відігравати протягом наступних років, десятиліть, по суті, змушує нас переглянути нашу стратегію, – заявив прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс під час зустрічі в Hellenic Hydro Management Company.
До кінця 2023 року в країні планують мати повну картину про газові запаси, які можуть використовувати.
– У нас є ознаки можливих запасів газу, які змушують нас бути оптимістичними, – оцінив пан Міцотакіс, – і зараз ми оголошуємо про прискорення розслідувань щодо видобутку природного газу, які наша країна, ймовірно, буде мати на основі попередніх досліджень у значній мірі , як на материку, так і в морській зоні, в зонах виняткової експлуатації.