Субота, 10 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » 2+1: як цьогоріч відбуватиметься НМТ для абітурієнтів

2+1: як цьогоріч відбуватиметься НМТ для абітурієнтів

2+1: як цьогоріч відбуватиметься НМТ для абітурієнтів

Два обов’язкові предмети та один на вибір: так в Україні цьогоріч випускники складатимуть національний мультитест. Цю альтернативу ЗНО, кажуть у Міносвіти, вони вдосконалили. Тож, як відбуватимуться іспити та про особливості вступної кампанії 2023 дізнавайтесь далі у матеріалі.

Джерело: телеграм-канал Міністра освіти Сергія Шкарлета

Сьогодні, 20 січня, Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій спільно із УЦОЯО презентували модель, за якою цього року відбуватиметься вступ до ВНЗ. У 2023, аналогічно попередньому року, альтернативою ЗНО буде НМТ. Його випускники складатимуть в один день.

Тест міститиме завдання із трьох предметів. Обов’язково складати доведеться українську мову та математику. Ще один предмет – на вибір. Це може бути:

  • історія України;
  • іноземна мова;
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія.

Усі завдання слід буде виконати за 180 хвилин. Саме стільки часу відводять для складання тесту. Цей час вступник зможе розподілити на свій розсуд.

Міністр Шкарлет каже, вони планують проведення двох сесій НМТ – основної і додаткової.

Основна проходитиме у червні, додаткова – у червні-липні. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.

Якщо вступник перебуває за кордоном, але має бажання скласти НМТ, це можна буде зробити у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.

– Ми докладемо максимум зусиль, аби таких країн було якнайбільше і кожен наш випускник мав змогу вступити до наших університетів. Під час прийняття рішення щодо формату вступних іспитів у цьому році для нас ключовими були побажання і позиція випускників, їхніх батьків, інтереси закладів вищої освіти, роботодавців та держави загалом. Очікуємо найближчим часом внесення урядового законопроєкту до парламенту, – прокоментував Шкарлет.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.